5 Köy Işid'in Elinden Alındı!

Özgür Suriye Ordusu durdurulamıyor! Ordu, Işid'in elinden 5 köyü daha alarak ele geçirdi.

5 Köy Işid'in Elinden Alındı!
5 Köy Işid'in Elinden Alındı!

Özgür Suriye Ordusu Cebrablus ve Çobanbey bölgesinden 5 köyü daha ele geçirdi. Özgür Suriye Ordusu Suriye’de ki, Elvanir, Kamir ,Aşağı Karakuyu, Memili, ve Hacca’yı İŞİD’den aldı. Bölgenin Güneybatısında ki bu köyler İŞİD için prestij sağlıyordu.

MAYIN TEMİZLİĞİ

Özgür Suriye Ordusu ele geçirdiği bölgelerde mayın temizliği ve araması yapıyor. Söz konusu İŞİD’in bu bölgelere mayın gömmüş olabileceğinden şüphelenildiği için mayın temizliği yapılıyor.

Cerablus’ta hayatın normale dönmeye başlamasıyla İŞİD’lilerin kaçtığı bölgelerde ki ev ve konutlar halka geri veriliyor. Anadolu Ajansı muhabirine bilgi veren Özgür Suriye Ordusu komutanları Cerablus güney bastısı ile Çobanbey’de ki ilerleyişin devam edeceğini belirtti.

 TÜRK KIZILAY YİNE DERMAN OLDU

Dün ilçeye ulaşan Türk Kızılay halka sıcak yemek dağıtmaya başlamış ve bölge ahalisine gıda giysi yardımları ile beraber yaklaşan kurban bayramında göz önüne alarak kurban bayramı paketleri hazırladı. Türk Kızılay yol güvenliğinin ve bölge güvenliğinin artması ile beraber daha çok insana ulaştırabilecek. TSK’nın Fırat Kalkanı operasyonu ile beraber Cerablus bölgesini güvenli bölge ilan etmesinden sonra oluşan bu olaylar sonrasında TSK’nın gösterdiği emeğinde taktire şayan olduğu belirtildi.

özgür suriye ordusu ışid celabrus son dakika celabrus tsk son dakika suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici