8 Ekim Cumartesi Ehliyet Sınavı Soru Ve Cevapları

8 Ekim Cumartesi günü yapılan ehliyet sınavı ile birlikte ehliyet almak isteyen adaylar zorlu bir sınav süreci yaşadı.

8 Ekim Cumartesi Ehliyet Sınavı Soru Ve Cevapları
8 Ekim Cumartesi Ehliyet Sınavı Soru Ve Cevapları

Yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen ehliyet sınavları, müracaatlarını yapan ve tüm kayıt işlemleriniz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen adayların girmesiyle birlikte tamamlanıyor. 08 Ekim tarihinde yapılan ehliyet sınavı sonrasında en çok merak edilen ehliyet sınavı soru ve cevapları henüz yayınlanmadı.

3 Bölümden Soru Çıkıyor

İlk yardım, trafik ve çevre, motor olmak üzere üç bölümden oluşan sınavda adayların her üç bölümden gerekli doğru sayısına ulaşması gerekiyor. Üç bölümden ve gerekli puan alan adaylar ehliyet sınavından geçmeye hak kazanırken daha sonra yapılacak direksiyon sınavına girerek son olarak pratik sınavı ile ehliyet almaya çalışıyor.

8 Ekim Cumartesi Soruları Yayınlanmadı

8 Ekim Cumartesi günü yapılan ehliyet sınavı soru ve yanıtları henüz paylaşılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan paylaşımlar ile birlikte adaylar sınav sonuçlarının açıklanmasına gerek kalmadan sınavdan geçip geçemeyeceğini yayınlanan bilgiler dahilinde görebilecek. Bu bakımdan ehliyet sınavına giren kişiler önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılacak sınav soru ve cevapları ile birlikte sınavdaki başarı durumunu da ortalama bir şekilde hesaplayabilir.

50 Soru Çıkıyor

Ehliyet sınavına giren adaylara 50 adet soru sorulurken 50 adet sorunun cevaplanması adına 60 dakika gibi bir süre verilmektedir. 50 sorunun dağılımında ise 13 soru ilk yardım bilgisi, 27 sonra trafik ve çevre bilgisi, 10 soru ise motor bölümünde gelmektedir. Sınavda 3 Yanlış 1 doğruyu götürmediğinden dolayı başarı oranlarının daha da arttığı görülmektedir. Ehliyet sınavını geçmek isteyen kişiler ise genel olarak 70 puan almalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici