ABD Vatandaşlarını Uyardı!

Amerika Birleşik Devletleri terör tehlikesinin artması ile vatandaşlarına uyarıda bulundu.

ABD Vatandaşlarını Uyardı!
ABD Vatandaşlarını Uyardı!

ABD'den Türkiye'de artan terör riskiyle ilgili vatandaşlarına uyarı geldi. Vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat etme konusunda uyarı yaparak "güvenlik" endişeleri olduğunu belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye seyahat konusunda vatandaşlarına yaptığı uyarıyı güncelledi. OHAL uygulamaları ve terör olaylarına dikkat çekilen açıklamada, "kalabalık mekanlardan uzak durun" denildi.

ABD, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen 3 aylık Olağanüstü Hal, Ankara, İstanbul ve Gaziantep'te yaşanan terör saldırılarının ardından, vatandaşlarının Türkiye'ye seyahatine yönelik uyarısını güncelledi.

Türkiye'den Ayrılmaları Ücretsiz Bilet

ABD'den Türkiye'de artan terör riskiyle ilgili vatandaşlarına uyarı geldi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yeni uyarının 26 Temmuz 2016 tarihli seyahat uyarısının yerine geçtiği belirtildi. Açıklamada, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu çalışanlarını yakınlarının ülkeden ayrılmak istemeleri durumunda, 23 Eylül tarihine kadar uçak biletlerinin de karşılanacağı bilgisi verildi.

Uyarının Nedeni 15 Temmuz ve Artan Terör Saldırıları

ABD elçilik çalışanların ailelerinin bir süre daha Türkiye'ye gelmeyecekleri bildirilen uyarıda,  15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan özellikle Gaziantep'deki terör saldırısının büyük payı var.

Amerika Birleşik Devletleri terör tehlikesi OHAL uygulamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici