Almanya'dan Çavuşoğlu'na Tepki Gösterdi!

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Çavuşoğlu'nun Alman vekilleri hakkındaki sözlerini sert şekilde eleştirdi.

Almanya'dan Çavuşoğlu'na Tepki Gösterdi!
Almanya'dan Çavuşoğlu'na Tepki Gösterdi!

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun  İncirliği ziyaret eden Alman vekiilere ilişkin sözlerini eleştirdi.

Türkiye'nin Beklentisi Gerçekleşmedi!

Alman Birinci Kanalı ARD'ye konuk olan Steinmeier, Türkiye'nin Alman vekillerin İncirlik üssünü ziyaretine izin verilmesi için, Alman Parlamentosu'nun kabul ettiği Ermeni Soykırım tasarısına destek vermediğini belirtmesi.Türkiyeni'nin beklentisini gerçekleştrimedi.

"ARASINDA BİR BAĞLANTI GÖREMİYORUM"

Almanya, Dışişleri Bakanı Steinmeier, "Ben bunlar arasında bir bağlantı görmüyorum, bunu da Türk mevkidaşıma açıkça söyledim" dedi.

Erdoğan Vekillerin Ziyaretine Olumsuz Yanıt Vermiş

Son olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, Alman vekillerin İncirlik Üssü’nü ziyaret etmesi yönündeki talebine olumsuz yanıt vermiş, Merkel’e ‘Ermeni soykırımı’ kararının hükümetin tavrını yansıtmadığını açıklamasını şart koşmuştu.

Steinmeier:"Alman Vekiller İncirliği Ziyaret Etmeli"

İncirlik'te görev yapan Alman askerlerinin görev süresinin uzatılması isteniyorsa, Alman vekillerin üssü ziyaret etmelerinin sağlanması gerektiğini anlatmaya çalıştığını belirten  Steinmeier, Aksi takdirde tezkereye onay vermelerini beklemenin doğru olmayacağını söyledi.

"Eğer Almanya gerekli adımları atarsa biz ziyareti sağlarız" 

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders'le düzenlediği ortak basın toplantısında, "Eğer Almanya gerekli adımları atarsa biz ziyareti sağlarız" sözlerini dile getirerek Almanya'ya atıfta bulundu.

Almanya Sosyal Demokrat Partisi, Tezkereye Onay Vermeyecek

SPD, milletvekillerinin İncirliğe ziyaretine izin verilmemesi durumunda, Aralık ayında süresi dolacak olan İncirlik tezkeresine onay vermeyi düşünmüyor.

Dışişleri Bakanı  Steinmeier'den Türkiye'ye Övgü

Steinmeier," Türkiye'nin Suriye sorununda kolay bir ortak olduğu kanısında değilim. İstesek de istemesek de, bu çatışmayı yatıştırmak ve sakinleştirmek ve siyasi bir çözüm bulmak için Türkiye'ye ihtiyacımız var" sözlerini dile getirdi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Mevlüt Çavuşoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici