Araç Hasar Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır? SMS Ücretleri Ne Kadar?

Araçların hasar durumu konusunda bilgi alınabilmesi için araçlar hakkında araç hasar sorgulama yapılması gerekmektedir.

Araç Hasar Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır? SMS Ücretleri Ne Kadar?
Araç Hasar Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır? SMS Ücretleri Ne Kadar?

Araç hasar sorgulama sonrasında istenilen araç hakkında bilgiler kişilere sunulmaktadır. Bu bakımdan tüm vatandaşlar herhangi bir zorluk yaşamadan sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. Araç hasar sorgulama işlemlerinde kişilerin bilgi alabilmesi adına SMS üzerinden araç plakasının gönderilmesi gerekmektedir.

Araç Hasar Bilgisi Nasıl Sorgulanır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan SMS hizmetinde kişilerin tek bir sorgulama hattını kullanması mümkündür. 5664'e gönderilecek mesaj sonrasında kişilere araç bilgileri gönderilecektir. Her bir araç hasar sorgulama mesajında kişilerin tek bir plaka göndermesi gerekir. Bu nedenle birden fazla yapılacak araç hasar sorgulama işlemlerinde kişilerin her bir araç için tek tek mesaj göndermesi gerekmektedir.

Araç Hasar Bilgisi Sorgulama SMS Bilgileri

Araç sorgulama işlemlerinde kişilerin bilgi alabilmesi adına detaylı bir şekilde rapor gönderilmektedir. Gönderilen raporda aracın hangi tarihlerde kaza yaptığından kazada alınan hasar detaylarına kadar tüm bilgiler gelen SMS'te yer alır. Bu bakımdan kişilerin bilgi alabilmesi için sadece gelen raporu incelemesiyeterlidir

Araç borç sorgulama, yapılabilen diğer bir sorgulamadır. Araçların trafik cezası ve vergi borçları için yapabileceği sorgulamalardaaraçlar üzerinde mevcut tüm borçlar kontrol edilebilmektedir. Kişilerin araçları üzerindeki borçları ödemesi için online olarak işlem yapması da mümkün olduğu için kişilerin GİB aracılığı ile yapacağı sorgulamalarda gerekli tüm destek sağlanacaktır.

Araç borç sorgulama işlemlerinde kişilerin araç detaylarını girmesi gerekmektedir. Araçların ruhsat ve plaka gibi bilgilerinin girilmesi sonrasında GİB üzerinde işlemlere devam edilerek mevcut durum incelenebilecektir. Gerek vergi, gerek ceza için yapılan incelemeler sonrasında kişilerin borç konusunda da ihtiyaçları giderilecektir. Ödeme konusunda ise kredi kartı kullanılarak aynı ekran üzerinden ödeme yapılabilmektedir.

Kişilerin araçlar hakkında yapabileceği belirtilen işlemler sayesinde, araçların güncel durumu her zaman kontrol edilebilmektedir. Kontrol edildikten sonra belirtilen ödeme işlemleri yapılabileceği gibi kişielr sadece bilgi almak için de sorgulama yapabilmektedir. EGM, GİB ve e devlet gibi siteler üzerinden sunulan çeşitli araç sorgulama uygulamaları, kişilerin araçlar konusunda bilgi almak istediğinde gerekli desteği sunmaktadır. Sorgulama türüne bağlı olarak gerekli işlemlerin yapılması yeterlidir.

 

Araç hasar sorgulama Araç hasar sorgulama nasıl yapılır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici