DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavları için tercih dönemi de sona ererken şimdi gözler Dikey Geçiş Sınavı tercih sonuçlarına çevrildi.

DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Hakan Göçmez

Dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık bir üniversiteyi bitiren öğrencilere 2 yıllık başka bir üniversiteye daha geçmesi ve eğitimini dört yıl olarak tamamlaması mümkün hale gelirken dikey geçiş sınavı geçtiğiniz aylar içerisinde yapıldı.

Tercih Dönemi Bitti

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih dönemi 1 Ekim ile 7 Ekim tarihleri arasında yapılırken bu tarihlerde yapılan tercihlere göre adayların üniversitelere yerleştirme işlemlerine başlandı. Özellikle tercih yapan öğrencilerin büyük bir beklentisi sonuçların ne zaman açıklanacağı.

Kasım Ayında Açılacak

Hükümet tarafından şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat geçtiğimiz yıllarda yapılan sınavlarda da görüldüğü gibi sonuçların açıklanması için 20 Kasım tarihinin beklendiği belirtiyor. Bu tarihe kadar yapılacak sınav tercih yerleştirme işlemleri ile birlikte adayların hangi üniversiteyi kazandığı ve hangi üniversiteye kayıt yapma hakkı elde ettiği de belirlenecek. Bu bakımdan 20 Ekim tarihi itibariyle açıklanması beklenen dikey geçiş sınavı tercih sonuçları ile birlikte öğrenciler uygun bir yere yerleşme ve üniversite eğitimine devam etme imkanı edilecek.

ÖSYM tarafından yürütülen bu süreç dahilinde öğrencilerin DGS tercih sonuçlarını öğrenebilmesi adına yayınlanacak duyuruları takip etmesi gerekiyor. Resmi internet sitesi üzerinden yapılacak duyurular ile birlikte adayların hangi üniversiteye yerleştiği ya da yerleşip yerleşemedi detaylı bir şekilde görülebilecek.

DGS DGS tercih sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici