Dünyanın En Küçük Bilgisayarı

Dünyanın en küçük yeni bilgisayarı Onion Omega 2

Dünyanın En Küçük Bilgisayarı
Dünyanın En Küçük Bilgisayarı Mehmet Sefa

En yakın rakibi 4 katı büyüklüğünde

Raspberry Pi artık dünyanın en küçük bilgisayarı değil. Pi’nin boyutunun dörtte biri büyüklüğünde yeni bir mini bilgisayar piyasaya sürülecek. Üstelik Kickstarter kampanyasında hedeflediği paradan fazlasını toplamış durumda. Bundan dolayı Omega 2, Raspberry Pi’nin geleneğini devam ettiriyor gibi gözüküyor. Tabii çok daha küçük boyutlarda.

Yalnızca 5 dolar

Onion Omega 2 üretilirken nesnelerin interneti gözetilmiş. Dünyanın en küçük yeni bilgisayarı Linux tabanlı ve sadece 5 dolara satın alınabilecek. Özellikle elektronik eşyaların tamiriyle ilgilenenler, bu cihazı satın alıp kendi yetenekleriyle birleştirerek , NAS cihazı, güvenlik kamerası benzeri cihazları üretebilirler.

Peki Onion Omega 2 ne özelliklere sahip? Boyut olarak Raspberry Pi’nin çeyreği kadar olan Onion Omega 2, özellikleri bakımından Pi’den oldukça zayıf.Pi, 1 GHz CPU, 512 MB RAM’e sahipken Onion Omega 2, 580 MHz CPU,64 MB RAM ve 16 MB depolama kapasitesine sahip. Özellikleri bakımından zayıf olsa da boyut olara dünyanın en küçük bilgisayarı ünvanını taşıması, müşterileri Omega 2’ye çekeceğe benziyor.

dünyanın en küçük bilgisayarı Omega 2
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici