E Devletten SGK Sorgulama İşlemleri

SGK sorgulama konusunda kişiler e devlet üzerinden hizmet alabilir. E devlet aracılığı ile sunulan SGK sorgulama işlemleri için kişilerin üyeliği bulunmalıdır.

 E Devletten SGK Sorgulama İşlemleri
 E Devletten SGK Sorgulama İşlemleri

SGK tarafından kişilerin sigorta ve emeklilik gibi konularda bilgi alabilmesi adına online olarak hizmetler oluşturularak e devlet üzerinden sunulmaya başlanmıştır.

E devlet aracılığı ve güvencesi ile sunulan bu hizmetlerde kişilerin üyelik girişi yapması yeterlidir. Üyelik girişi sonrasında SGK sorgulama hizmetleri sayesinde 4A, 4B ve 4C sigortası bulunan kişiler kolay bir şekilde işlem yapabilir. Sigorta konusunda emeklilik maaşı kesintisinden hizmet dökümüne kadar tüm detaylara erişilebilir. Kişilerin işlemleri yapma noktasında üyelik girişi dışında bir zorunluluğu bulunmadığından dolayı hem ücretsiz hem de kolay bir şekilde işlemler yapılabilir. Sigorta konusunda özellikle SGK hizmet dökümü çok kullanılan bir hizmettir. Kişilerin sigortaları ile ilgili tüm dökümleri ve bilgileri hizmet dökümünde yer alır.

E Devlet SGK Hizmetleri

E devlet üzerinden yapılan işlemler sadece SGK ile sınırlı değildir. Kişilerin resmi olarak alabileceği hemen hemen tüm işlemler için online olarak hizmetler oluşturulduğundan dolayı e devlet üzerinden yapılan işlemler sayesinde kurumlara gidilmesine gerek kalmamaktadır. Online olarak işlem yapmak isteyen kişilerin bu konuda ilk olarak üyelik oluşturması zorunlu tutulmuştur.

E Devlet Şifre Alma

E devlet üyeliğinin oluşturulması için kişilerin bizzat PTT’ye başvuru yapması gerekmektedir. Üzerinde resim ve T.C kimlik numarasının olduğu kimlik ile yapılacak başvurularda görevli personel tarafından kişilerin kullanması için devlet şifresi temin edilecektir. Ücretli olarak verilen şifrenin alınmasıyla beraber devlet üyelik işlemleri de yapılmış olacaktır. Üyelik işlemlerinin yapılmasının ardından ise kişiler belirtilen SGK sorgulama hizmetlerinden yararlanabilir.

SGK Sorgulama e devlet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici