Facebook’tan Gerçek Oyun Platformu Geliyor!

Facebook, kullanıcıları için farklı bir platformda oynanacak yepyeni oyunlar sunmaya hazırlanıyor.

Facebook’tan Gerçek Oyun Platformu Geliyor!
Facebook’tan Gerçek Oyun Platformu Geliyor!

 

 

Facebook oyunları olarak bildiğimiz Candy Crush ve Farmville artık tarihe karışıyor. Bu oyunların yerine Facebook yepyeni oyunlar sunmaya başlayacak. Ancak bu oyunlar bir tık yukarı çıkarak farklı platformlarda da oynanabilecek yapıya sahip olması ile dikkat çekiyor. Oyun motoru üreticisi olan Unity ile anlaşan Facebook daha büyük oyunları sunabilecek.

OYUNLAR DEVİR ATLADI!

Facebook platform oyunları olarak karşımıza çıkacak olan oyunlar arasında Firewatch, Blind Forest gibi seçenekler bulunuyor. Bu oyunları Facebook üzerinden kolaylıkla oynayabileceğiniz gibi Unity içerisinde bulunan diğer oyunları da Facebook bağlantınız ile oynayabileceksiniz.

SOSYAL ÖZELLİKLERİ GÜÇLÜ BİR PLATFORM

Facebook hem sosyal olarak kullanılabilecek bir platform hem de oyunlar açısından pek çok kişinin ilgi odağı olacağa benziyor. Bu özelliği sayesinde pek çok kullanıcı hem mesajlaşabilecek hem de oyundaki ekibi ile büyük bir kapışmaya şahit olabilecek. Sosyal yanı güçlü olmasından dolayı bu oyunların daha fazla kişi tarafından tercih edileceği düşünülüyor. Şimdide 650 milyonluk potansiyel bir müşteri ağı olduğu düşünülüyor. 

facebook gerçek oyun platformu nedir facebook unity ile anlaştı facebook yeni oyunlar sunacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici