FETÖ Soruşturmasında 4 Futbolcunun Yakalanması Çıkartıldı!

FETÖ'nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin başlatılan soruşturmada 4 eski futbolcunun yakalanma kararı çıkartıldı.

FETÖ Soruşturmasında 4 Futbolcunun Yakalanması Çıkartıldı!
FETÖ Soruşturmasında 4 Futbolcunun Yakalanması Çıkartıldı!

Geçtiğimiz haftalarda Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup olmak ve örgüte para akışı sağlamak suçundan eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün yakalanma emri çıkartılmıştı. Karar sonrası yurt dışına kaçan Hakan Şükür'den sonra yeniden görüşülen FETÖ'nün futbol dünyasına ilişkin yapılanması soruşturmasında yeni bir kararlar alındı. Savcı Mehmet Şenay tarafından yürütülen soruşturmada Hakan Şükür dışında 3 farklı profesyonel futbolcu hakkında daha yakalanma emri çıkartıldı.

MEDYADA ÇIKAN BELGELER DELİL OLARAK KABUL EDİLDİ

Son günlerde gerek sosyal medya üzerinden, gerekse televizyon ve gazeteler üzerinden eski futbolculara ait birçok görüntü ve yazılı metin kamuoyuna sunulmuştu. Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada Savcu Mehmet Şenay yayınlanan bu belgeleri delil olarak kabul etti. Şenay, Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatı olduğu gerekçesiyle eski futbolculardan Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında yakalama emri çıkarttı. Yakalama emri çıkartılan isimlerden İsmail Demiriz Büyükçekmeçe'deki evinde göz altına alınırken diğer şüphelilerin yurt dışında olduğu tespit edildi. Mahkeme tarafından göz altı kararı verilen eski futbolcuların evlerinde polis tarafından arama gerçekleştirildi.

ismail demiriz uğur tütüneker arif erdem futbol fetö yakalama emri hakan şükür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici