Google Pixel Su Geçirecek Mi?

Google Pixel ile piyasaya girecek olan Google, bu konuda uzun süreden beri gündemde.

Google Pixel Su Geçirecek Mi?
Google Pixel Su Geçirecek Mi?

Google tarafından HTC ile yapılan işbirliği sayesinde bu yılın telefon modelleri piyasaya sunulacak. Geçtiğimiz günlere Google Pixel adı ile geleceği kesinleşen telefon modellerinde, yeni bir özelilik daha gündeme geldi. Öyle ki Google Pixel su geçirme noktasında önceki versiyonlara göre daha donanımlı olacak.

Su Geçirme Durumu Nasıl Olacak?

Google Pixel ile birlikte Pixel ailesini de üretmeye başlayacak olan Google, yeni modelinde özellikleri çok daha yüksek tutacak. Bu bakımdan Google Pixel su geçirme noktasında da oldukça dayanıklı olacak. Gelen son bilgilere göre telefonda IP53 standardı olacağı belirtildi. Bu bakımdan bu özellik ile birlikte Google Pixel suya karşı çok daha dayanıklı olacak. Benzer standartlar Galaxy Note 7 ve ya Xperia X modellerinde kullanılan teknoloji ile aynı değil ve bu bakımdan Google Pixel benzer şekilde bir suya karşı dayanıklılık gösteremeyecek. Ciddi su temasından ziyade daha çok yağmur gibi durumlara karşı Google Pixel güvenlik sağlayacak.  

Su koruma noktasında Google Pixel’de nende bu kadar düşük bir güvenliğin tercih edildiği sorgulansa da hiç olmamasından ziyade su sıçramalarına ve yağmur gibi durumlara karşı Google Pixel durumu kurtarabiliyor.   IP koruma tablosuna göre yağmura karşı korumalı ve toza karşı korumalı olacak. Fakat kuşkusuz gelen bu bilgiler henüz doğrulanmış değil ve bu nedenle tanıtım sonrasında bu konuda Google Pixel için tüm kriterler de netlik kazanmış olacak. 

Google Pixel su geçirme dayanıklılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici