Hangi Lazer Yazıcıyı Alacağınıza Karar Veremediniz mi?

Lazer yazıcı çeşitleri farklı fonksiyonlar ve farklı özellikler ile donatıldı. Model seçeneğinin fazla olması lazer yazıcı seçimi yapmak isteyenlerin aklını bir hayli karıştırabiliyor.

Hangi Lazer Yazıcıyı Alacağınıza Karar Veremediniz mi?
Hangi Lazer Yazıcıyı Alacağınıza Karar Veremediniz mi? Tekno Kenar

. Eğer siz de hangi yazıcıyı almanız gerektiği konusunda kararsız kalmışsanız modellere dair detaylı bilgilere daha yakından bakmanızda fayda var. Lazer yazıcılar hakkında daha detaylı bilgi edinmeniz beklentilerinize en uygun yazıcıyı çok daha kolay seçmenizi sağlayabilir.

Lazer Yazıcıların Diğer Yazıcılardan Farkı Ne?

Lazer yazıcılar geliştirilen en son yazıcı türleridir. Yüksek baskı kapasitesine sahip olmaları ve sessiz çalışmaları özellikle ofislerde kullanım için bu yazıcı türlerini diğer modellerden daha cazip kılabiliyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıyla da bilinen lazer yazıcıların bir diğer özelliği hızlı olmalarıdır. Ardı ardına çok sayıda baskı alabilmenizi sağlar. Mürekkep püskürtmeli yazıcılardan yaklaşık 2,5 kat daha hızlı çıktı alabilirsiniz. 

Bir diğer özelliği de lazer yazıcıların farklı kağıt çeşitleri kullanılsa da başarılı baskılar elde ediyor olmasıdır. Eğer ofisinizde ya da evinizde bir lazer yazıcı varsa, mutlaka en kaliteli kağıtları kullanmanız gerekmez. Mürekkebi az oranda kullandığı için ekonomik bir yazıcı çeşidi olduğu da söylenebilir. Son olarak bu yazıcı modellerinin kağıt giriş kapasiteleri de diğer yazıcılardan daha yüksektir.

Tercihinizi bir lazer yazıcı modelinden yana yapacak olmanız mutlaka renkli baskı yapan bir model seçmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Mono olarak tabir edilen ve sadece siyah baskı yapan lazer yazıcı çeşitleri de bulunuyor. Bu yazıcılar mürekkep püskürtmeli yazıcı modellerinden bir miktar daha yüksek fiyata sahip. Ancak toner kapasiteleri oldukça geniş. Bu yönüyle daha ekonomik yazıcı modelleri oldukları da söylenebilir.

Doğru Yazıcı Modelini Seçmenin Kolay Yolu 

Farklı markalar, onlarca farklı model arasından en ideal olanını bulmak elbette kolay değil. Yazıcı modelleri ve sahip oldukları özellikler arasında kaybolmayın. Doğru yazıcı modelini seçmek için detaylı bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. Eğer http://www.avansas.com/campaign/yazici-rehberi.html adresine tıklarsanız yazıcılar hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilir, yazıcı modellerini çok daha yakından inceleyebilirsiniz. Böylece hangi modele ihtiyacınızın olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İlker     2017-01-29 Lazer yazıcı seçimi konusunda fikri olmayanlar için harika bilgiler vermişsiniz. Lazer yazıcı aldıktan sonra orjinal kartuş kullanmanın yazıcı ömrünü uzattığını da hatırlatmakta yarar var. O nedenle lazer yazıcı satın alırken kartuş fiyatlarınında incelenmesi doğru olacaktır.
Ali     2017-01-22 Yazıcı rehberi harika olmuş gerçekten. Rehberi okumadan önce lazer yazıcı konusunda aklımda soru işaretleri vardı. Benim için yararlı oldu. Püskürtmeli mürekkepli yazıcı tercihi benim için doğru olmayacak. Yazıcı rehberi çok işime yardı teşekkürler.
Necati     2017-01-17 Eğer resim vb. baskılara ihtiyacınız yoksa lazer yazıcı tercihi her açıdan daha mantıklı oluyor. İş yerimizde kullandığımız lazer yazıcı 400 - 500 TL arasında satılan bir model olmasına (HP marka) rağmen renkli veya siyah çıktılarda sorun yaşatmıyor.
Rafet     2017-01-10 Standart kullanıcılar için lazer yazıcı her zaman en ideal seçim olacaktır. Sadece yazıcı satın alırken değil kartuş / toner açısından da avantaj sağlıyor. Orta sınıf bir lazer yazıcı çoğu zaman uzun ömürlü kullanıma uygun oluyor.
Oğuz     2016-11-27 Yaklaşık 4 ay önce Brother DCP-1511 model çok fonksiyonlu lazer yazıcı aldım. Fotokopi hızı ve tarama olarak gayet memnunum. Ekonomik lazer yazıcı arayanlar benim kullandığım yazıcıyı inceleyebilir. Fiyat olarak 500.00TL civarında ve verdiğim parayı sonuna kadar hakkediyor. Brother ürünleri uzun ömürlü ve oldukça sağlam oluyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici