Instagram Kullanıcıları Dikkat! Takipçi Sayınız Bir Anda Düşebilir

Instagram'da takipçi sayınız günden güne azalıyorsa, sebebi Instagram tarafından yapılan temizlik çalışmaları olabilir.

Instagram Kullanıcıları Dikkat! Takipçi Sayınız Bir Anda Düşebilir
Instagram Kullanıcıları Dikkat! Takipçi Sayınız Bir Anda Düşebilir Sezer Keser

Sosyal medyaya büyük bir ilgi duyan kişilerin akıllı cep telefonlarına yükledikleri ilk uygulamalardan birisi şüphesiz ki Instagram’dır. Kişilerin resim ve videolarını paylaşmaları adına inşaa edilen bu sosyal medya uygulaması, milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumdaydı. Resim ve paylaşımlarını daha fazla kişiye ulaştırmak için de sürekli takipçi sayısını artırmak isteyen kişileri büyük bir darbe geldi.

Instagram kullanıcıları, adeta takipçi sayılarındaki artış ile birlikte kendilerini daha iyi hissetmeye başladılar. Instagram hesapları üzerinden resim ve video paylaşan kullanıcılar, bu paylaşımlara karşılık gelen beğenileri ve her gün artan takipçi sayıları ile övünirken, onları üzecek bir haber ortaya çıktı. Geçmiş dönemlerde sistem akışını hızlandırmak ve kişilerin daha iyi kullanım sağlayabilmeleri için Twitter tarafından kullanılmayan hesaplar kapatılmıştı. Şimdi ise aynı hamle Instagram tarafından yapıldı.

Kullanılmayan Hesaplar Kapatılıyor

Kişilerin açtıkları halde kullanmadıkları Instagram hesapları temizlenmeye başladı. Takipçi sayısındaki azalmaların ardından neler olduğunu anlamaya çalışan Instagram kullanıcıları, sosyal medya fenomeni olarak adlandırılan Halil Söyletmez’in Twitter hesabındaki paylaşımı ile neler olduğunu anladı. Yapmış olduğu açıklama ile bir gün içerisinde 128 bin takipçisinin azaldığını söyleyen Halil Söyletmez, yapılan bu temizlikleri de ‘’Belediye çalışıyor.’’ şeklinde tanımladı.

Bu durum aktif kullanıcıları etkilemeyecek. Fakat sosyal medya hesabında daha fazla takipçisi olarak dikkat çekmeyi amaçlayan, bunun için de açılmış olan Instagram hesapları ile abone kasma işlemi yaptıran kişiler büyük bir zarar görecekler. 

instagram takipçileri azalıyor instagram temizliği instagramda kullanılmayan hesaplar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici