Joe Biden ve Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Binali Yıldırım birlikte açıklamada bulunda.

Joe Biden ve Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu!
Joe Biden ve Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu!

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkan yardımcısı olan Joe Biden bugün Ankara'ya gelerek Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte bazı açıklamalarda bulundu. Fethullah Gülen'in iadesi konusunda ise şu anda ABD'nin hukukçularının Türk hukukçular ile beraber çalıştığını, delillerin değerlendirildiğini söyleyip, bu inceleme sonuçlarının Amerikan mahkemelerine teslim edilmesinin ardından Fethullah Gülen'in iade edilebileceğini söyledi.

TÜRKİYE VE ABD DOSTTUR

ABD Başkan yardımcısı olan Joe Biden ABD'nin Türkiye halkı ile birlikte olduğunu ve Türkiye ile ABD'nin çok iyi iki dost olduğunu belirtti. 15 Temmuz Cuma gecesi yaşanan ve Türk halkına yaşatılan olayların sorumlusu Fetullah Gülen'in de bir an önce Türliye'ye teslim edileceği konusuna açıklık getirdi.

Kanunlara Uyulduğu Takdirde Fethullah Gülen İade Edilecek!

Joe Biden, şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye tarafından gönderilmiş olan evrakları incelediğini, eğer Amerikan yasalarına uyulursa Gülen'in iadesinin yapılacağını belirtti.

Türk Milleti Kızgın!

ABD Başkan yardımcısı Joe Biden Türkiye'nin yolladığı tüm delillerin şu an Amerika'da inceleme altında olduğunu sonra da mahkemeye başvurulacağını belirtti. Ayrıyeten de Türk halkının öfkeli olduğunu, ancak görüşmelerin sürekli olarak devam edeceğini söyledi.

joe biden binali yıldırım abd türkiye cerablus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici