Köprüden İlk Geçiş Yapıldı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ilk geçişini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım birlikte yaptılar.

Köprüden İlk Geçiş Yapıldı!
Köprüden İlk Geçiş Yapıldı!

Dünyanın en geniş köprüsü olarak bilinen Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden ilk geçiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanve yanındaki kişiler tarafından gerçekleşti. Törenin ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım yanlarındaki davetliler ile birlikte yeniden Cumhurbaşkanlığı otobüsü ile geçiş  yaptılar.
Hem Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün, hem de Kuzey Çevre Otoyolu'nun açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı İsmail Korkmaz'ın katıldığı tören Sarıyer Garipçe'de gerçekleştirildi.

TÖREN ALANINA HELİKOPTERLE GELDİLER!

İstanbul'daki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına pek çok ülkenin önemli isimleri de davetli olarak katılım gösterdi. Törenin gerçekleşeceği Sarıyer Garipçe'ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım helikopter ile giriş yaptı. Sonrasında ise konuşma yapacakları kürsüye eşleri ile beraber çıkıp, konuşmalarını yaptılar.

KÖPRÜ AÇILIŞI DUA EŞLİĞİNDE OLDU!

Başbakan ve Cumhurbaşkanı konuşmalarını yaptıktan sonra Diyanet İşleri'nin Başkanı olan Mehmet Görmez'in duaları ile birlikte kurdeleyi keserek Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanıma açtılar.

Dünyanın en geniş köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici