KPSS Ortaöğretim Sınavı Saat Kaçta Yapılacak?

Bu yıl yapılacak KPSS ortaöğretim oturum saatinde değişikliğe gidildi. İşte KPSS’nin yapılacak yeni saati ve son değişiklikler.

KPSS Ortaöğretim Sınavı Saat Kaçta Yapılacak?
KPSS Ortaöğretim Sınavı Saat Kaçta Yapılacak? Hakan Göçmez

Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim gibi farklı eğitim düzeylerine yönelik yapılırken Bu yıl gerçekleştirilecek olan sınavda bir değişikliğe gidildi. 16 Ekim tarihinde yapılacak olan sınav için daha önceden yapılan açıklamalarda başlangıç tarihi 09.00 olarak belirlenirken yapılan değişiklik ile birlikte sınavın saati bir saat ertelendi.

Sınav Kaçta Başlayacak?

Başlangıç saatinin 10.00 olduğu ifade edilirken sınava girecek tüm adayların yapılan değişikliği göz önünde bulundurulması gerektiği belirtildi. Yapılan değişiklik ile birlikte sınava girecek adayların sınav başlama saatini 10.00 olarak esas alması ve buna göre sınav yerlerine gitmesi gerekiyor. Ayrıca KPSS ortaöğretim sınavına giriş yapmak isteyen adayların sınav giriş belgelerini de internet üzerinden temin etmesi gerekiyor.

Nerede Sınava Gireceksiniz?

Giriş yerleri açıklandığı için kolay bir şekilde işlem yapabilmeniz ve ihtiyaçlarınıza giderebilmeniz mümkün. Bu bakımdan sınava girecek adayların öncelikli olarak giriş belgesini alması ve ardından sınav günü ve saatinde nerede sınava girilecekse orada hazır bulunması yeterli olacak. Belirli dönemlerde yapılan ve kişilerin kamuda görev almasını sağlayan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda milyonlarca aday sınava giriş yaparken kısıtlı kontenjanlar dahilinde yerleşebilmek için kişilerin sınavdan yüksek bir puan alması gerekiyor. Bu bakımdan zorlu sınav, yoğun katılım ile birlikte kişilerin yerleşmesini de zorlaştırıyor.

KPSS Ortaöğretim Sınavı KPSS Ortaöğretim Sınav saati
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici