Kpss'siz Öğretmen Alımı Gerçekleştirilecek!

FETÖ soruşturmaları kapsamında çok sayıda öğretmen açığa alınmıştı. Şimdi ise sadece bir defaya mahsus olarak KPSS'ye girmeye gerek kalmadan dershanelere öğretmen alımı yapılacak.

Kpss'siz Öğretmen Alımı Gerçekleştirilecek!
Kpss'siz Öğretmen Alımı Gerçekleştirilecek!

Fethullahçı Terör Örgütünün kamu ayağına  yapılan operasyonlarda hatırı sayılır derecede öğretmen açığa alındı ve bu kadroların yerine yeni ismler alınacak.

Khk Kararnamesi ile, dershanelerde 14 Mart 2014 itibarıyla çalışmakta olan, en az 6 yıl sigorta primi ödenenler, kalkınmada 1. derecede öncelikli yörelerdeki sözleşmeli öğretmen pozisyonlarına atanabilecek. Fethullahçı Terör Örgütüne yapılan operasyonlarda hatrı sayılır derecede öğretmen açığa alındı ve bu kadroların yerine yeni isimler alınacak.

Resmi Gazetede Yer Verildi

KPSS şartı aranmadan öngörülen diğer koşulları taşımak suretiyle 6 ay içinde sadece bir kerelik olarak yapılacak sözlü mülakatda başarılı oldukları takdirde, kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerdeki boş sözleşmeli öğretmen pozisyonlarına atanabilecek.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 674 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında KHK'da, eğitimle ilgili düzenlemelere de yer verildi.

Buna göre, 17 Haziran 2016 tarihli ve 6721 sayılı Türkiye Maarif Vakfı Kanununun 4'üncü maddesinin birinci fıkrasına, "Mütevelli Heyetine ödenecek huzur hakkı ise Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenebilir." maddesi ilave oldu.

KAPSAMDAN ÇIKARILAN ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI

Diğer bir yandan, 673 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında KHK ile 53 özel okul ile bir özel öğrenci yurdu, 667 sayılı KHK ile kapatılan özel öğretim kurumları listesinden çıkarıldı.

Buna göre, 667 sayılı KHK'nın 2'inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi ile aynı maddenin ikinci fıkrası hükümleri, bu özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurdu bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla 23 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılacak. Buna ilişkin işlemler, ilgisine göre Maliye Bakanlığı veya Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yerine getirilecek.

KPSS OHAL Dershane Öğretmenliği resmi gazete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici