Nasa GIF Arşivini Kullanıma Açtı!

Artık pek çok kullanıcı duygularını ifade etmek için emoji ve GIF'leri yani hareketli resimleri kullanıyor. Son zamanlarda giderek çok popüler olan GIF'lere bir ekleme daha NASA'dan geldi.

Nasa GIF Arşivini Kullanıma Açtı!
Nasa GIF Arşivini Kullanıma Açtı!

Hayatımızın her anında olan sosyal medya ve anlım mesajlaşma uygulamalarında kullanıcılar kendilerini emoji ya da GIF'lerle ifade ediyor. Son zamanlarda emojilerin yerlerini GIF'lere bırakmasının ardından GIF'lerin popülerliği giderek artmıştı. GIF denilince akla gelen ilk platformlardan birisi olan ve özellikle Apple'ın mesajlaşma uygulaması iMEssage ve WhatsApp'a GIF desteğinin eklenmesinin ardından çok popüler hale gelen Giphy arşivine yeni GIF'ler ekleyerek büyümeye devam ediyor. Son olarak NASA da etkileyici olan GIF arşivini Giphy üzerinden kullanıcıların hizmetine açtı. 

Giphy'ye eklemiş olduğu GIF'lerin ardından açıklama yapan NASA ayrıca Pinterest üzerinden de görsellerini paylaşmaya başladığını duyurdu. NASA'nın paylaşmış olduğu bu görseller ve GIF'ler elbette ki gezegenler, astronotlar, uzay istasyonu vb alanların görüntülerini içeriyor. NASA'nın bu görselleri oldukça büyüleyici. Bakalım ilerleyen zamanlarda daha kaliteli GIF'ler kullanıcıların kullanımına sunulacak mı ? 

nasa giphy sosyal medya emoji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici