Numan Kurtulmuş'tan Brett McGurk'e Cevap!

McGruk tarafından yapılan açıklamaların hemen sonrasında Numan Kurtulmuş'tan hızlı bir yanıt geldi.

Numan Kurtulmuş'tan Brett McGurk'e Cevap!
Numan Kurtulmuş'tan Brett McGurk'e Cevap!

Amerikan Başkanı Obama’nın DAEŞ terör örgütü ile mücadele boyunca sözcülüğünü üstlenen McGruk’ün yapmış olduğu açıklamaların ardından, adeta jet gibi yanıt Numan Kurtulmuş tarafından verildi.

McGruk’ün yapmış olduğu açıklamada ‘’DAEŞ birliklerinin olmadığı bir bölgede, PYD’ye yönelik yapılan müdahalelerin kabul edilemez.’’ Şeklinde olduğu belirtiliyordu. Bu açıklamaya büyük bir tepki gösteren Kurtulmuş ilk olarak ‘’PYD’nin Fırat Nehri’nin batısında olması kesinlikle kabul edilemez’’ dediç Ardından da bu bölgede çıkan çatışmalar sonucunda refahın artırılması, ülkemizde terör eylemlerine son verilmesinin amaçlandığını belirten Kurtulmuş, Amerika’nın PYD üzerinde olan etkisini bir an önce kullanmasını beklediklerini de dile getirdi.

Türkiye Bir Savaşa Girmedi

Kurtulmuş’un yaptığı açıklamaların devamında, Türkiye’nin kesinlikle bir işgalci pozisyonunda olmadığı, buna ek olarak da kesinlikle bir savaşın içerisinde bulunmadığını dile getirdi. Başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu’ndaki amacın, bölgedeki terör gruplarının temizlenmek olduğu söylendi. Bir anda başlatılan bu operasyon hakkında sorulan sorulara ise ‘’Şam yönetimi bu operasyonu biliyordu, bu bilginin Rusya hükümetine haber verildiğinden de eminiz.’’ cevabı verildi. 

Numan Kurtulmuş Brett McGurk Obama DAEŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici