Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler artık eğitim hayatlarında sıkıştıkları zaman nakit para bulma ve ihtiyaçlarını karşılamak için aradıkları finansman desteğe daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar! Öğrencilere bankaların potansiyel müşteriler gözüyle bakmaları sayesinde onlara sağladıkları yeni avantajlar gün geçtikçe artıyor!

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Tekno Kenar

Öğrencilerin okul hayatında devam ettikleri süre boyunca elde ettikleri aile ve burs desteği bankalar için bir nevi garanti olarak görüldüğünden onlara sağladıkları destek artmaktadır. Öğrencilere kredi kartı uygulamaları hemen hemen her bankada var. Bankaların kredi kartı vermek için fazla şart koşmamaları da öğrencilerin yüzünü güldürüyor!

Öğrenciye kredi kartı verilmesi günümüzde çok yaygın bir uygulama ve birçok öğrenci bu fırsattan kolaylıkla yararlanabilmektedir. Bankalara kredi kartı için başvuru yapıldığında öğrenci eğer çalışıyorsa ve herhangi bir gelir belgesi gösterebilecek durumdaysa kredi kartı isteği oldukça rahat ve hızlı şekilde olumlu sonuçlanıyor. Öğrenciler burs almalarına rağmen gelir belgesi gösteremeyebiliyor. Bazı bankalar kredi kartı çıkartırlarken öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü’nden burs alıyor olmalarını şart koşuyorlar. Ayrıca yine öğrenciler anne ve babalarının gelir belgelerini göstererek de kredi kartı alabiliyorlar. Bu şekilde çoğunlukla ailelerin kredi kartına ek olarak öğrenciye bir kredi kartı çıkartılıyor. Öğrenci kredi kartı için başvurdukları bankada bir hesaba sahip olup düzenli bir şekilde birikim yapıyorlarsa başvurularının kefilsiz şekilde onaylanması mümkün! Ayrıca öğrencilerin “gelir belgesi ve kefil gösterme şartı “ durumunda mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik bazı bankalar kefilsiz ve gelir belgesiz kredi verebiliyorlar. Bu uygulamanın daha fazla bankada yaygınlaşması bekleniyor.

Öğrencilere kredi kartı çıkması için öncelikle 18 yaşını doldurmak şart! 4 yıllık üniversite, lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurularının onaylanması açısından avantajlıdır. Bankaların verdikleri kredi kartlarıyla öğrenciler özel indirim ve kampanyalardan da yararlanabiliyorlar. Öğrenciler için çıkartılan kredi kartlarının anlaşmalı olduğu yerlerde büyük fırsatlar sunuluyor. Tabi diğer kredi kartlarına kıyasla öğrenci kredi kartları daha düşük limitli; genelde 300 ve 1000 TL arasında değişen miktarlarda limitlere sahipler. Eğer öğrenci düzenli olarak ödeme yapıyorsa limitinin arttırılması için bankaya başvuruda bulunabilir ya da bazen bankalar onlara bu doğrultuda teklif yapabilirler.

http://www.kredinotumuz.com/krediler/ogrenci-kredi-karti.html

Öğrenci kredi kartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici