Oracle ile Google’ın Mücadelesi Sürüyor

Oracle Google'a açtığı davayı kaybetti.

Oracle ile Google’ın Mücadelesi Sürüyor
Oracle ile Google’ın Mücadelesi Sürüyor Mehmet Sefa

Geçtiğimiz aylarda, Oracle Google’a karşı açtığı büyük patent davasını kaybetti. Bu yenilgi Oracle’ın Google nefrettini fazlasıyla arttırdı. Oracle mahkeme sonucuna itiraz ederek duruşmaların tekrar görüşülmesini istiyor. Bir taraftan da Google’ın itibarını zedelemek için uğraşıyor.

Oracle Campaign for Accountability'i destekliyor

Oracle, Campaign for Accountability isimli, bağımsız olarak faaliyet gösteren hak savunma kuruluşuna maddi destekte bulunduğunu açıkladı. Campaign for Accountability adlı bağımsız hak kuruluşu, Google’a olan karşıtlığıyla biliniyor.

LGBT haklarını koruma, petrol şirketleriyle mücadele gibi amaçlar edinen Campaign for Accountability kuruluşu, bu amaçlar doğrultusunda faaliyetlerine devam ediyor. Campaign for Accountability’nın karşıt olduğu konular arasında Google’ın Şeffaflık projesi de yer alıyor. Campaign for Accountability, Google’ın Şeffaflık projesiyle, devlet kuruluşları ve kişilerin izlerini sürmeyi amaçladığını düşünüyor.

Oracle, Campaign for Accountability’e yaptığı maddi desteklerle kuruluşu, Google’a karşı mücadelesinde kullanacağa benziyor.

Oracle Google
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici