Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Powerbank, güç bankası demektir. Yani taşınabilir şarj. Teknoloji devriminin getirdikleriyle hayatımıza her geçen gün yeni yeni şeyler girmektedir.

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz? Tekno Kenar

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

                Powerbank, güç bankası demektir. Yani taşınabilir şarj. Teknoloji devriminin getirdikleriyle hayatımıza her geçen gün yeni yeni şeyler girmektedir. Gelişen teknolojinin ürünü olarak telefonlar her geçen gün yeni ürünler, modeller olarak yenilenmektedir. Getirdikleri artı yönlerin aksi olarak eksi yönleri de olmaktadır. Telefonların dışında tabletler de çok kullanılan teknolojik ürünlerdendir.

 

            Eskiden yeni  mobil cihazlar (telefon), bilgisayar, tablet lüks yerine geçerken şimdi dönemimizde ihtiyaç olarak görülmektedir. Tek bir telefon ile tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf, video derken bir çok şekilde aktif olarak kullanabilirsiniz. Bu durumda da telefona şarj dayanmaz duruma gelir. Powerbank hayatımızın bu döneminde kolaylaştırıcı olarak üretilmiştir. Uzun yola çıkarken veya dağa tırmanırken istediğiniz durumda size şarjınızın bittiği durumda yardım eder. Prizin olmadığı durumda size yardımcı olur.

 

             Powerbank alırken bilindik markaların dışına çıkılmamalıdır. Hatta bulabilirseniz telefonun kendi markasından almayı tercih etmelisiniz. Telefonunuza zarar veriyor mu uyumlu mu kontrol edilmelidir. Diğer bir konu kapasitesine bakılıp alınmalıdır. Seçtiğiniz powerbank'ın kapasitesi ne kadar, kaç kere şarj edebiliyor iyice araştırılması gerekiyor. Diğer bir husus ise şarj süresidir. Telefonu ne kadar sürede şarj ediyor araştırmamız gerekmektedir. En önemli konu telefonumuza en uyumlu powerbank'ı bulmamız gerekir. Aksi taktirde telefonumuza zarar verebilir.

 

            Powerbanklarda genellikle iki usb girişi vardır. Telefon ve tabletin sarf ettiği ve kaldırdığı enerji bir değildir bu yüzden depo doldurma enerjisi de bir değildir. Bu yüzden üreticiler powerbanklara iki giriş koyarlar. Ucuz ve bilinmedik markalarda powerbank telefona zarar verir. Binlerce lira verdiğiniz telefonunuza ucuz bir powerbankla şarj etmek uğruna telefonu bozarsınız. Onun yerine tek seferlik alacağınız powerbank telefonunuzun sağlığına da zarar vermeyecektir. Ama powerbanklar her koşulda telefona bir miktar zarar verir. Zararın sadece az veya çok oranı vardır. Tavsiyeler powerbankı gerekmediği durumlarda kullanmamaktan yanadır.

 

Kaynak: http://www.teknolojihaber.net/haber/powerbank-nedir-nelere-dikkat-etmeliyiz-144.html

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Google, Project Treble’ı Eski Telefonlara da Ekleyecek
Google, Project Treble’ı Eski Telefonlara da Ekleyecek
Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek!
Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek!