Ranieri Kovulması Hakkında Açıklamada Bulundu

Leicester City geçen sene İngiltere Premier Lig’te şampiyon olmuşsa kuşkusuz bunda teknik direktör Claudio Ranieri’nin payı büyüktü.

Ranieri Kovulması Hakkında Açıklamada Bulundu
Ranieri Kovulması Hakkında Açıklamada Bulundu

Leicester City geçen sene İngiltere Premier Lig’te şampiyon olmuşsa kuşkusuz bunda teknik direktör Claudio Ranieri’nin payı büyüktü. Bu sene ortasında kovulması hakkında ise açıklamalarda bulundu.

Leicester City geçen sene İngiltere Premier Lig’te bir peri masalı yaşamış ve şampiyon olmuştu. Takımın performansında ise kuşkusuz Ranieri’nin payı yüksekti. Bu sene de takımın başında olsa da haftalar geçtikçe art arda alınan kötü sonuçlar sonrasında Raineri’nin görevine son verilmişti. Bu olay için kulislerde oyuncuların Ranieri’den memnun olmadığı ve onu işinden oyuncuların attırdığı yönünde iddialar da vardı.

Ranieri’nin gidişi sonrası takımın başına Craig Shakespeare getirilmiş ve takım toparlanmış bir görüntü ile art arda iyi sonuçlar almış hatta Şampiyonlar Ligi’nde Sevilla’yı elemişti. Bu olaylar da iddiaların iyice yüksek sesle söylenmesini sağladı. Bu konu ise Ranieri’ye soruldu.

Ranieri verdiği röportaj da ‘’ Oyuncularımın bana cephe aldığına inanmam imkansız. Ben oyuncularım beni öldürebilme ihtimali olduğuna inanmıyorum. Ancak şu bir gerçek ki, Leicester’dan ayrıldıysam perde arkasında birileri var demektir. Geçen sene de buna benzer sorunlarımız oldu. Fakat oynanan iyi oyun ve gelen şampiyonluk ile ne olaylar gün yüzüne çıktı ne de ben bu olayların üzerinde durdum. Bu sene art arta gelen mağlubiyetler sonrası bu kişiler benim ayrılmam konusunda daha etkili oldular ve bunu da başardılar ‘’ dedi.

Basın mensuplarının bu belirttiği kişilerin ismini söylemesi yönünde gelen soruya ise ‘’ Şu an bunu yapmam kulübüme zarar verir. Ben hala bir Leicester’lıyım ve kulübüme de bağlıyım. Kulübüm önemli bir sezon geçiriyorken onları etkileyecek bir şey yapmam. Onların sezonu en iyi şekilde bitirmesini isterim. Fakat o kişiler ile sizin aracılığınız ile herkesin önünde değil yüz yüze görüşeceğim ‘’ ifadelerini kullandı.

Ranieri sözlerini ‘’ Ayrıldığım dönemde bana destek olanlara teşekkür etmek istiyorum. Bunu hiçbir zaman unutmayacağım ‘’ ifadeleri ile tamamladı.

Leicester City cephesi ise bu açıklamalar karşısında cevap vermeme hakkını kullanmış ve Raineri’ye futbol otoriteleri ve kamu oyundan da destek gelmişti. Ingiltere Premier Lig’deki tüm gelişmeleri ve en yüksek oranlar ile oynayabileceğiniz Betboo mobil gibi tüm mobil bahis siteleri listesini görebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici