Şemdinli'de Çatışma Çıktı! 4 Asker Yaralı!

Hakkari Şemdinli'de PKK ile çatışma çıktı. Çatışmada 4 asker yaralandı! Detaylar haberimizde...

Şemdinli'de Çatışma Çıktı! 4 Asker Yaralı!
Şemdinli'de Çatışma Çıktı! 4 Asker Yaralı!

Hakkari Şemdinli ilçesinden ilçesinde PKK ile Mehmetçik çatıştı. Çatışma zarfından 4 askerimiz yaralandı askerlerin 2’sinin ağır yaralı olduğu belirtildi. Askerler hastahaneye tahliye edilirken çatışmanın hala devam ettiği söylendi.

Çıkan çatışmada 2’si ağır 4 asker Hakkari devlet hastanesine kaldırıldı.

Şemdinli Yeşilova karakolunda ki askerler Gerdan tepe bölgesine operasyona çıktı. Askerler operasyon sırasında PKK ile çatıştı. Çatışam süresi zarfında yaralanan askerler helikopter ile hastaneye ulaştırıldı.

Çatışma Devam Ediyordu

Askerlerin gelen helikopterle birlikte Hasta haneye ulaştırılırken çatışma seslerinin hala geldiğini ve çatışmanın hala sürdüğü yetkililer tarafından belirtildi. Valiliğin yaptığı açıklamaya göre Hakkari valisi Cüneyt Orhan Toprak’ın dediklerine göre 2’si ağır 4 askerimizin yaraladığını ve acil bir şekilde askerlerimizi hasta haneye ulaştırıldığını söyledi.

Süren çatışmanın ortasında askerlerimizin helikoptere ulaştırılması ve oradan hasta haneye ulaştırılmasının çatışma yüzünden zorlandığı düşünülüyor. PKK’nın roket atar ve otomatik silahlarla saldırdığı belirtildi. Çatışmaların Derecik ve Umurlu bölgesinde çatışmaların yaşandığı Mamreşa bölgesi top atışlarına tutuldu.

şemdinli son dakika şemdinli hakkari pkk çatışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici