Sözleşmeli Öğretmenler Göreve Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte atama sonuç ekranı üzerinden atama sonuçlarının öğrenilebileceği belirtilirken şimdi öğretmenlerin göreve ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Sözleşmeli Öğretmenler Göreve Ne Zaman Başlayacak?
Sözleşmeli Öğretmenler Göreve Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte eğitim öğretim dönemi içerisinde öğretmen atamalarının yapılacağı belirtilirken yapılan tercihler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama sonuç ekranı üzerinden atama hakkı kazanan öğretmenlerin listesi yayınlandı. İnternet üzerinden yapılacak sorgulamalar ile birlikte öğretmenlerin hangi okulda eğitimine devam edebileceğini öğrenmesi mümkün kılınırken atama işlemleri yapılan öğretmenleri ne zaman göreve başlayacağı da oldukça merak ediliyor.

15 Günlük Süre Tanındı

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda öğretmenlerin göreve başlaması için 15 günü bulunduğu ifade edilirken 15 günlük süre içerisinde atanan yere gidilerek göreve başlaması gerekiyor. Bu bakımdan ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin 15 günlük bir süresi mevcut.

Bu süre içerisinde atanması yapılan tüm öğretmenlerin görev yerine gittikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden atama işlemlerine tamamlaması ve ardından yeni okulunda göreve başlaması gerekiyor.

Süreye Dikkat!

Belirtilen süre içerisinde işlemlerine gerçekleştirilmeyen ve göreve başlamayan öğretmenler için farklı prosedürlerin uygulanacağı ifade edilirken herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına öğretmenleri 15 günlük süre içerisinde tüm işlemlerini halletmesi gerekiyor. Atama sonuçlarını hala öğrenmeyen öğretmenlerin konuda internet üzerinden atama sonuç ekranı ile sorgulama yapması ve atandığı yeri öğrenmesi yeterli olacak. Yapacağınız sorgulamalar ile birlikte herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu olmadığı gibi her zaman ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olacak.

Sözleşmeli Öğretmenler Sözleşmeli Öğretmenler atama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici