TSK'dan Kaçan DAİŞ, Nereye Saklandı!

TSK ve ÖSO tarafından sürdürülen operasyonda Cerablus'tan kaçan DAİŞ teröristlerinin nerede saklandıkları nihayet belli oldu.

TSK'dan Kaçan DAİŞ, Nereye Saklandı!
TSK'dan Kaçan DAİŞ, Nereye Saklandı!

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO birlikleri tarafından yürütülen operasyon kapsamında, Cerablus kentinden kaçan DAİŞ teröristlerinin nereye saklandığı ya da kaçtığı konusundaki araştırmalar nihayet cevap buldu.

Fırat Kalkanı Operasyonu sırasında büyük darbe yiyen DAİŞ militanlarının, son 15 gün içerisinde bulundukları konumu terk ederek, köylere kaçtıkları öğrenildi. Sivil kıyafetler ile köylülerin arasına karışan DAİŞ mensubu kişilerin, tanınmamak adına sakallarını kestikleri ve daha iyi kıyafetler giydikleri öğrenildi. Kendilerini kamufle edeceklerini düşünen teröristler, sivilleri kendilerine adeta bir kalkan yapmak için köylere saklanmıştır. 

Saklanan Teröristler Bir Bir Yakalanıyor

Her türlü seferberliğin ortaya konularak sürdürüldüğü bu operasyonda, bölgede yaşayan halkın desteği de oldukça fazla. Görünüşlerini değiştirerek tanınmayacaklarını düşünen DAİŞ mensubu teröristler, bölgede yaşayan köylüler tarafından ihbar ediliyor. Köylülerin şüpheli olarak gördükleri ya da köylerinde daha önce hiç yaşamadığını söyledikleri bu kişiler ile ilgili başlatılan operasyonda, toplam 13 köyde terörist avı yapıldı. Birçok DAİŞ militanı ele geçirilirken, bu militanların tamamı etkisiz hale getirilerek silahlarına el konuldu. 

Türk Silahlı Kuvvetleri ÖSO DİAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici