Windows 10 Donma Sorununa Nihayet Bir Çözüm Üretildi

Windows 10 kullanıcılarının yaşamış olduğu donma sorununa, yeni güncelleme ile çözüm bulundu.

Windows 10 Donma Sorununa Nihayet Bir Çözüm Üretildi
Windows 10 Donma Sorununa Nihayet Bir Çözüm Üretildi

Microsoft’un piyasaya sürmüş olduğu Windows 10, birçok kullanıcı tarafından tam not almışken, geçtiğimiz günlerde geliştirilen güncellemenin ardından birçok sorun ile karşılaştı. Bu güncellemeyi yapan kullanıcıların genelinde meydana gelen sorun, donmalardan yana olmaktaydı. Artık buna bir çözüm üretildi.

Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 gibi orijinal yazılımlardan bir tanesini kullanan kişiler, Windows’un son olarak geliştirdiği Windows 10 yazılımını ücretsiz bir şekilde kullanma hakkına sahipti. Yeni bir sistem olmasına rağmen neredeyse eksiklerinin olmadığını birçok kişi söylemekteydi. Fakat Windows 10’a gelen güncellemeler ile birlikte kullanıcılar bilgisayarlarını adeta kullanamaz hale geldiler. Birkaç kullanıcı ile sınırlı kalmayan bu durum, en üst teknolojiye sahip ürünlerde bile donma sorununa yol açmaya başlamıştı. Birçok tepki ile karşılayan Microsoft ise, bu sorunu ortadan kaldırmak adına çalışmalarını nihayet tamamladı.

Yeni Güncelleme İle Bu Sorun Ortadan Kalktı

Microsoft’un 20. Yılına yönelik hazırlıklarını sürdürürken bu tepkiler ile karşılaşması, çalışmalarına hız kattı. Depolama alanlarında kilit ve donma problemlerine yol açan sürüm için, yeni güncelleme sorunu ortadan kaldırmak için yeterli olacak. Şuan resmi sitesinden ücretsiz bir şekilde yükleyebileceğiniz yamanın yapı numarası KB3176938 olarak karşınıza çıkacaktır. Sorundan kurtulmak ve özellikle de SSD üzerine bir sistem yapılanması sağlıyorsanız, güncellemeyi yüklemekte vakit kaybetmemelisiniz. Bu yama ile ilgili sistem gerekliliklerini ve hangi aşamalar ile yüklenebileceğini de yine site üzerinden kolay bir şekilde öğrenme şansına sahipsiniz.

windows 10 donma windows 10 donma sorunu windows 10 donmasına çözüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
emin gültekin     2017-01-24 Bende hala devam ediyor Her şeyi yaptım format da dahil gene donuyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici