Xiaomi Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı.

Daha yaygın olarak telefon ve akıllı cihaz platformunda yerini alan Xiaomi firması kendi bünyesinde gelişimine devam ediyor. Yeni projelerinin yapay zekaya sahip bir robot yapmak olduğunu açıkladılar.

Xiaomi  Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı.
Xiaomi  Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı. Mehmet Sefa

Mi serisi akıllı telefonları ilk olarak üretip pazarlayan Xiaomi  bu seri ile fiyat ve performans olarak rakiplerine karşı diş göstermişti. Bunun arkasından bir çok platformda akıllı cihaz üretimiyle kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Yapay Zekaya Sahip Robot

Akıllı priz, akıllı saat ve bunlara ek olarak birde nem ölçer gibi teknolojik olarak birçok üründe imzası olan Xiaomi şirketi çalışma alanını genişletmeye devam ediyor. Xiaomi, Yapay zekalı robot üretimi için kolları sıvadılar.

Söylentilere göre, yakın zamanda tanıtılması beklenen Mi Robot Vacuum Cleaner ile aynı zamanda temizlik robotuda üreten firma, Yapay Zeka sahibi robot üretmeye hazırlanıyor. Bu robot ile isterseniz satranç gibi oyunları oynayabileceksiniz ve robotunuzu telefonunuz ile kontroletme imkanınız olacak. Bu özelliklere bakarak bir nevi istediğiniz yere götürebileceğiniz sevimli bir arkadaşınız olabilir. Mesala satranç oynayan bir köpek.

Robot kablolu, wireless yada bluetooth ile mobil cihazlardan kontrol edilebilecek gibi duruyor. Henüz  yetkili kişilerden net bilgiler aktarılmamış olsada robotun yıl sonu veya 2017 yılının başlarında tanıtılabileceği ihtimaller arasında.

yapay zeka robot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici