YSS Köprüsü Açılınca, Bölgedeki Konut Fiyatları Arttı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışının ardından o bölgede yer alan satılık ev fiyatları da artış gösterdi.

YSS Köprüsü Açılınca, Bölgedeki Konut Fiyatları Arttı!
YSS Köprüsü Açılınca, Bölgedeki Konut Fiyatları Arttı!

Geçtiğimiz günlerde görkemli bir açılışa tanık olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, faaliyete geçmesinin ardından çok bir zaman geçmeden, civarda bulunan toplam 7 ilçedeki konut fiyatları bir anda artış gösterdi.

Çevre ilçelerdeki konut fiyatlarının artışına karşılık, köprünün hemen yakınındaki noktalarda ise fiyatlar tam tersine düştü. Bu düşüşün konut alacakları sevindireceği düşünülürken, kimsenin talepte bulunmaması ise ayrı bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Konut fiyatlarının düştüğü yerlerdeki ticari azalış, yine beklenmedik bir şekilde fiyat artışı olan bölgelere yansıdı. Çünkü fiyatların adeta tavan yaptığı ilçelerde, birçok emlak şirketi ellerinde konut kalmadığına dair açıklamalarda bulunuyor. Fiyatların tavan yaptığı ilçelerden Eyüp, Arnavutköy, Beykoz, Sarıyer, Çatalca, Sancaktepe ve Çekmeköy ilçelerinden konut alacaklar yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalacakken, kiralar da bir o kadar artış gösterdi.

Kiralar Tam İki Katına Çıktı!

Gayrimenkul danışmanlarının bölge ile ilgili yaptıkları araştırmaların sonucu olarak köprüye yakın yerlerde fiyatların düştüğü, diğer yedi ilçede hem konut satın alma fiyatlarının hem de kiralama bedellerinin yükseldiği belirtildi. Birkaç ay öncesine kadar 3 bin lira olan kiralar şuan 6 bin liralara kadar çıkmakta.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü İstanbul Boğazı Konut fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Samsung Ekonomik Çıkmazda!
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici
Google Pixel’de Su Performansı Etkileyici