Adil Kullanım Kotası Kaldırılabilir!

BTK'de internet hızına limit getiren adil kullanım kotasını kaldırmak için görüşmeler yapılıyor.

Adil Kullanım Kotası Kaldırılabilir!
Adil Kullanım Kotası Kaldırılabilir! Tekno Kenar

İnternet kullanımında hızın bir süre sonra düşmesine sebep olan "adil kullanım kotası" internet kullanıcıları tarafından büyük tepkilerle sonuçlanınca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yeni bir hareket başlattı. 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan yeni düzenleme ile internet hızı alt sınırının 2 Mbps yükseltilip 5 Mbps'ye ulaşacağı söz konusu. Bu yenilik doğrultusunda adil kullanım kotası da yükselmiş oldu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı olan Ömer Fatih Sayan internet kullanıcılarının isteklerini göz önünde bulunduracaklarını, internet hızında artış yapılacağını ve adil kullanım kotasının istenen boyutta arttırılacağını belirtti.

OPERATÖRLER TARAFINDAN SICAK KARŞILANMADI!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı olan Ömer Fatih Sayan, internet kullanıcılarının isteklerini göz önünde bulunduracaklarını ancak adil kullanım kotasının tamamen kaldırılmasının en azından şimdilik zor olduğunu söyledi. 
Ömer Fatih Sayan gsm operatörlerinin adil kullanım kotasının yükseltilmesine sıcak bakmadıklarını söyleyerek, bu yeniliğin yeni bir yatırım anlamına geldiği için bazı sorunların olası olduğunu belirtti.

PAKET SINIRSIZ AMA İNTERNET YAVAŞ

Adil kullanım kotası olduğu için internet paketi 'sınırsız' olan kişiler bir süre sonra internetleri yavaşladığı için şikayetçi oluyorlar. Ancak yeni düzenlemede kota dolduğu zaman internet kullanım hızı 3'e değil 5 Mbps'ye düşürülecek.

 

Adil Kullanım Kotası Kaldırılabilir! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Adil Kullanım Kotası Kaldırılabilir! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün