Alexa

Akıllı Telefon Fiyatları 2017 Sonunda Arttı

Akıllı Telefon Fiyatları 2017 Sonunda Ortalama %7 Artış Gösterdi.

Akıllı Telefon Fiyatları 2017 Sonunda Arttı
Akıllı Telefon Fiyatları 2017 Sonunda Arttı Tekno Kenar
Bu içerik 2809 kez okundu.

Son çıkan akıllı telefonların giderek daha pahalı hâle geldiklerini mi düşünüyorsunuz? Açıkçası görünen o ki hissettikleriniz yanlış değil çünkü GFK tarafından yayınlanan son verilere göre bu yılın üçüncü çeyreğindeki ortalama telefon satış fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artış gösterdi.

Akıllı Telefonlara Talep ve Fiyat Artışı

Bu dönemde küresel talepler de yüzde 3 oranında artarken, toplamda 367 milyon ünite satış gerçekleşti. Bu büyümeyi yüzde 11 ile en çok Latin Amerika bölgesi gerçekleştirirken, hemen ardından ise yüzde 9 ile Orta ve Doğu Avrupa geldi. Batı Avrupa’da ise toplamda 30.9 milyon telefon satışı gerçekleşti ve geçen yıla göre yüzde 7’lik düşüş gözlemlendi.

Çin’de toplamda 117 milyon akıllı telefon satılırken, her ne kadar bu ülke pek çok bütçe dostu cihaza ev sahipliği yapsa da yüksek fiyatlardan nasibini aldı. Ülkede yüzde 15’lik fiyat artışı gözlemlenirken, Malezya ve Bangladeş gibi diğer Asya ülkelerinde de akıllı telefonlara talep arttı.

Güney Kore’de ise işler biraz daha farklı oldu ve satışlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 düşüşle 16.4 milyon olarak gerçekleşti. Fakat baktığımız zaman görüyoruz ki, dünya genelinde her yerde akıllı telefonların fiyatı arttı.

Akıllı Telefon Fiyatları 2017 Sonunda Arttı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Akıllı Telefon Fiyatları 2017 Sonunda Arttı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı