Tekno Kenar

  Akıllı telefon işletim sistemi Ubuntu geliyor!

  Her gün bir yenilik ve inovasyon haberini aldığım akıllı telefonlar için geliştirilen işletim sistemi, çok yakında ülkemizde!

  Akıllı telefon işletim sistemi Ubuntu geliyor!

  Ülkemizde mevcut olan GSM operatörlerine ek olarak gelen netgsm‘in ardından, işletim sistemleri olan iOSAndroid ve Windows Phone‘lara yeni rakip Ubuntu gelmesi planlanıyor. Akıllı telefon piyasasının giderek kızışmaya başladığı şu günlerde teknolojiye yetişmek, adeta jet uçağını otomobille takip etmek kadar zorlaştı. Ülkemizin de biraz geriden takip ettiği teknoloji dünyası, bu kez Ubuntuyla tanıştı. Fakat yurt dışında Ubuntu tabanlı sunulan telefon modelleri ülkemize Android olarak giriş yaptı.

  Diğerlerinden çok farklı

  Yakın tarihlerde ülkemize de giriş haberlerini alacağımız Ubuntu, diğer işletim sistemlerinden biraz farklı görünüyor. Örneğin uygulamalar arası geçiş yapmak yerine, pencereler arası geçiş yapıyorsunuz. Yani Windows 10‘un bilgisayarlarda sunduğu birden fazla masaüstü seçeneğini, telefonlarınıza getiriyor. Üstelik herhangi bir Home tuşu, geri tuşu vs. gerektirmeyen Ubuntu, sol penceresini kaydırdığınız taktirde size bir görev yöneticisi sunuyor. Üstelik bir ara kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağladığınız anda, ekranı tam olarak çekebiliyor, yani bilgisayarınızı tıpkı Ubuntu işletim sistemine sahipmiş gibi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca herhangi bir televizyona bağlandığınız anda, ekran ikiye bölünüyor ve üst kısmı tıpkı bir mouse, alt kısmı da tıpkı bir klavye gibi kullanabiliyorsunuz. Bu ve bunun gibi birçok özelliği bulunan Ubuntu işletim sistemlerinin ülkemize geliş tarihi ise henüz net değil.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Akıllı telefon işletim sistemi Ubuntu geliyor! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Akıllı telefon işletim sistemi Ubuntu geliyor! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Akıllı telefon işletim sistemi Ubuntu geliyor! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?