Tekno Kenar

  Aksesuarlarda kuru kafa motifleri modası

  Bugün neredeyse her yaştan ya da her cinsiyetten kişi kuru kafa bileklik ya da kuru kafa yüzük kullanıyor.

  Aksesuarlarda kuru kafa motifleri modası

  Yeni bir yıl gelirken, yeni yıl kreasyonlarının da en dikkat çekici modeli seçildi! Kuru kafa motifleri, geçmişten bugüne geri dönüyor ve yeni neslin özgürlükçü moda anlayışını yansıtacak şekilde raflarda yerini bulmaya başlıyor. Uzun zamandır moda dünyasında büyük motifler devri kapandı. Geçmişte belli bir motif beğenilirse ve popüler hale gelirse, tekstilden aksesuara kadar pek çok nesnenin üzerinde o motifi görmemiz mümkündü. Fakat son dönemlerde motiflerin daha nadide parçalar üzerinde görüldüğü bir moda akımı popüler hale geldi.

  Son dönemlerde popüler olan pek çok motif, neredeyse her eşya ya da nesnede görülmüyor. Bunun yerine belli başlı aksesuar ya da nesneler ile bütünleştirilip onlara özel hale getiriliyor. Kuru kafa motifi de bu sembollerden bir tanesi.

  Kuru kafa motifi, özellikle genç kuşaklar arasında belli bir dönem boyunca epey sevilmiş ve bu dönemin özgür ruhunu temsil eder hale gelmişti. Özellikle 90’lar kuşağı ve 2000’ler kuşağı gençliği tarafından sıklıkla kullanılan bu sembol, daha sonra birkaç yıl boyunca tamamen ortadan kaybolmuş ve popülerliğini yitirmişti. Bugünlerde ise özellikle motorcu aksesuarları kategorisi altında yeniden kullanılmaya başlayan kuru kafalı aksesuarlar, hızla üretilmeye ve satılmaya devam ediyor.

  Kuru kafa bileklik ve kuru kafa yüzük, bu motifin kullanıldığı aksesuarlar arasında en popülerleri. Özellikle son dönemlerde bu motifi sadece erkeklerde değil, aynı zamanda kadınlarda da görüyoruz. Kadın motorcu aksesuarları arasında gösterilen ve sıklıkla kullanılan kuru kafa motifi, zamanla cinsiyetsiz bir aksesuar haline geldi. Bugün neredeyse her yaştan ya da her cinsiyetten kişi kuru kafa bileklik ya da kuru kafa yüzük kullanıyor.

  Kuru kafa yüzükler özellikle son derece elegant ve cool bir görünüme sahip olabiliyor. Özellikle son dönemlerde gümüşten yapılmış ağır ve sert olan kuru kafa yüzükler popülerlik kazanmış durumda. Kuru kafa yüzükler genellikle son dönemlerde iki farklı çeşitte yapılıyor. Birinci çeşidi, az önce bahsettiğimiz kalın ve ağır gümüş yüzüklerden oluşuyor. İkinci çeşidini ise görece daha ince, siyah rengi ile gümüş renginin karışımından oluşmuş daha sade olan kuru kafa yüzükler oluşturuyor. Genel olarak birinci kategorideki yüzükler motorcu erkekler tarafından tercih edilirken ikinci kategorideki yüzükler motorcu kadınlar tarafından da tercih ediliyor.

  Ayrıca kuru kafa motiflerinin son dönemlerde ilk gençlik çağlarında olan liselilerin arasında da epey ünlü olduğunu söylemekte fayda var. Kuru kafa motifi aksesuar alanında gittikçe yaygınlaşırken hem bilekliklerde hem yüzüklerde hem de kolyelerde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bu durum da pek çok kişinin kuru kafa motifini kullanmaya alışmasına sebep oldu. Kuru kafa modası bu şekilde daha da yaygınlaşmış bir hale geldi diyebiliriz.

  Kuru kafa motifine sahip olan aksesuarların son dönemlerde çok popülerleşmesi ile birlikte fiyatlarının da azaldığını söylemek mümkün. Seri üretime tabi tutulan bu aksesuarlar hızlı bir şekilde pek çok kişi tarafından satın alınıyor. Bu durum da bu aksesuarların daha uygun fiyatlı ve alternatiflere sahip aksesuarlar haline gelmelerine yol açıyor. Eğer siz de kuru kafa motifli aksesuarlardan edinmek istiyorsanız, ünlü markalardan, pazarlara, internet satış noktalarından butiklere kadar pek çok noktada bu motifi taşıyan farklı aksesuar çeşitlerini farklı fiyat skalalarında bulmanız mümkün.

  Yeni bir yılda hızlı bir şekilde trend haline gelerek popülerleşecek olan kuru kafa yüzük ve kuru kafa bileklik modasına uyum sağlayabilmek için sevdiklerinize de bu tür yeni yıl hediyeleri alabilirsiniz.

  Aksesuarlarda kuru kafa motifleri modası başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Aksesuarlarda kuru kafa motifleri modası başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Aksesuarlarda kuru kafa motifleri modası başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?