Tekno Kenar

  Amazon Echo’ya karşı Appleden Siri tabanlı yeni ürün geliyor

  The İnformation tarafından aktarılan bilgiye göre, Apple şirketi Siri tabanlı yeni bir ürün geliştiriyor. Ürünün Amazon şirketi üretimi olan Echo ile benzer bir işlevi olacağı düşünülüyor.

  Amazon Echo’ya karşı Appleden Siri tabanlı yeni ürün geliyor

  Apple şirketi Siri tabanlı yeni bir ürün geliştiriyor

  Geçtiğimiz günlerde Amazon şirketinin üretip tüketicilere sunduğu Echo, oldukça beğenilmiş ve kısa zamanda çok fazla satış gerçekleştirmişti. Alexa tabanlı çalışan bu hoparlöre bu kadar talebin olması, başka şirketlerin de dikkatini çekmiş oldu.

  The İnformation’ın yayınladığı rapora göre Apple şirketi, halihazırda bulunan Siri, yani sesli asistan uygulamasını geliştirerek Echo benzeri bir ürün yapmaya hazırlanıyor. Raporda dikkat çeken önemli kısımlardan biriside Apple’ın yeni geliştirdiği bu ürünü uzun vadeli olarak satmak istemesi. Yani fiziksel bir sesli asistan üretimi konusunda Apple tarafından sağlam yatırımlar yapılabilir. Ayrıca kısa vadeli projesi olarak Siri SDK yayınlanacak. Bu şekilde Siri geliştiricilerin erişimine açılacak.

  Şu an için Siri uygulamasının tüm geliştirmeleri sadece Apple tarafından yapılıyor. Fakat Önümüzdeki günlerde WWDC etkinliğinde Siri’nin SDK’ini geliştiricilerle paylaşması bekleniyor. Eğer Siri SDK paylaşılırsa uygulama geliştiren şirketler Siri’yi kendi uygulamalarına ekleyebilecekler.

  Amazon Echo’ya karşı Appleden Siri tabanlı yeni ürün geliyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Amazon Echo’ya karşı Appleden Siri tabanlı yeni ürün geliyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Amazon Echo’ya karşı Appleden Siri tabanlı yeni ürün geliyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?