Tekno Kenar

  Android Auto artık Wireless desteğine sahip

  Android Auto bundan sonra kablosuz bağlantıyla da çalışacak.

  Android Auto artık Wireless desteğine sahip

  Sonunda en azından seçilen belli sayıda cihaz için Android Auto özelliği wireless özelliğine kavuştu. Sistem bir süreliğine Google Pixel ve Nexus cihazları için çalışacak, ardından diğer telefonlarla da uyumlu olacak.

  Android Auto istenen seviyeye geliyor

  Şimdiye kadar Android Auto’nun bütün özelliklerinden faydalanmak için Android akıllı telefonunuzu kabloyla bağlamak gerekiyordu. Günümüzün kablosuz bağlantı yaygınlığında bu da epey kısıtlayıcı oluyordu.

  Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Nexus 5X ya da Nexus 6P akıllı telefonu olanlar ise artık Android Auto’dan tamamen kablosuz olarak faydalanabilecek, otomatik olarak araçla telefon eşleşecek. Hatta cep telefonunuzu cebinizde ya da bir çanta içinde dahi bırakabileceksiniz.

  Zamanla Android Auto kablosuz özelliği desteklenen cihaz sayısı artacak

  Kenwood ve JVC gibi kulaklıklar da Android Auto’yu şimdilik desteklerken, Google ilerleyen zamanlarda daha çok cihazın destekleneceğini söylüyor. Tüm bu kısıtlamalara ve az cihaz desteğine rağmen yine de Android Auto’nun nihayet wireless bağlantıya kavuştuğunu görmek sevindirici. Muhtemelen bu dakikadan sonra Google da hız kesmeyecek ve kapsama alanını genişletecektir.

  Bakalım Android Auto diğer telefonları da ne zaman desteklemeye başlayacak?

  Android Auto artık Wireless desteğine sahip başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Android Auto artık Wireless desteğine sahip başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Android Auto artık Wireless desteğine sahip başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?