Tekno Kenar

  Android Chrome artık daha az veri harcayacak

  Android için geliştirilen Google Chrome uygulamasının veri tüketiminde daha tasarruflu olacağı açıklandı.

  Android Chrome artık daha az veri harcayacak

  Google Chrome dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi olurken internet tarayıcısının mobil versiyonu da oldukça ilgi çekiyor. Son gelen bilgilerde Google tarafından önemli bir güncellemenin yapılacağı belirtilirken mobil uygulama güncelleme ile birlikte mobil veri tüketiminde artık çok daha tasarruflu olacak.

  Özel bir sistem geliştirildi

  Yapılacak güncellemeler ile ilgili detaylar paylaşılırken yapılan açıklamalarda özellikle yeni bir sistemin geliştirildiği ve bu sistem ile birlikte tasarrufun ve sıkıştırmanın arttırılacağı belirtildi. Yeni sistemin sıkıştırma oranının yüzde 67 olduğu ifade edilirken artık mobil veri tüketiminde kullanıcılar yüzde 67 oranında tasarruf yapabilecek. Üstelik yeni sıkıştırma teknolojisi ile birlikte internet hızında da ciddi bir artış yaşanacak. Kişilerin mobil tarayıcı üzerinden yapacağı kullanımlarda yüzde doksana varan bir performans artışı ile birlikte internetteki içerikler daha hızlı bir şekilde açılabilecek.

  İndirme özelliği de geliyor

  Uygulama için geliştirilen diğer yeni bir özellik ise indirme için olacak. Kullanıcıların istediği içerikleri tarayıcı üzerinden indirmeye başlayabileceği belirtilirken bu sayede çevrimdışı çalışmak da mümkün olacaktır. Üstelik indirme işlemlerinde internet bağlantısının kesilmesi halinde indirme işlemleri duraksayacak ve internet bağlantısı sağlandıktan sonra indirme kaldığı yerden devam edecek.

  Bu açıdan bakıldığında kişilerin kolay bir şekilde indirme işlemlerini yönetmesi de mümkün olacak. Google Chrome için geliştirilen yeni özelliklerin Ekim ayı itibariyle yeni güncelleme üzerinden sunulacağı öğrenildi. Bu nedenle daha iyi bir tarayıcı ya ulaşmak isteyen kişilere Ekim ayının sonunu beklemesi gerekiyor.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Android Chrome artık daha az veri harcayacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Android Chrome artık daha az veri harcayacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Android Chrome artık daha az veri harcayacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?