Android Hakkında

Android işletim sistemi nasıl gelişti ve teknik bilgileri neler?

Android Hakkında
Android Hakkında Tekno Kenar

Dünya genelinde milyonlarca insanın hayatının bir parçası olmayı başaran Android, Linux çekirdeği üzerine geliştirilmiş ve dünyanın en yaygın mobil işletim sistemidir. Android,  teknoloji devi Google ve Open Handset Alliance tarafından geliştirilmektedir.

Android işletim sistemi 2013 Kasım ayı itibariyle en popüler işletim sistemi haline gelmiştir. 2014 haziran ayının verilerine göre Android işletim sistemi 1 milyardan fazla cihaz tarafından kullanılmaktadır. Yapılan araştırmaya göre yazılım geliştiricilerinin %71’i android işletim sistemi için yazılım üretmektedir. Android işletim sisteminin resmi uygulama indirme marketi, Google Play Store’dur.

Teknik Bilgiler

Android platformu için uygulamalar Android Development Kit(SDK) kullanılarak Java yazılım diliyle yazılır. SDK ile yazılımcıya, hata ayıklama, emülatör gibi yardımcı elemanlar sunulur.

Android işletim sistemi donanım olarak ivme ölçer, yakınlık ölçer gibi donanımsal elemanlar kullanarak, yazılımcı için daha kaliteli uygulamalar yapması için cesaretlendirir. Bu sayede, ek donanımlar kullanılarak hayatımızı kolaylaştıracak daha verimli uygulamalar üretilebilir.

Bir sonraki yazımızda Android Mimarisi’nden ve kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Yazı dizilerimizi takip ederek siz de Android uygulama yapabilir ve bu uygulamalar yardımıyla para kazanabilirsiniz.

Android Hakkında Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Android Hakkında Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün