Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama

Android oyunlarını bilgisayarda oynamak için tek ihtiyacınız, BlueStacks App Player programı.

Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama
Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama Tekno Kenar

Android uygulamaları ve oyunlarının sadece akıllı telefonlar ile tabletler için olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. BlueStacks App Player adlı ücretsiz aracı kullanarak, bilgisayarınızda en sevdiğiniz mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.

BlueStacks App Player, aslında bir nevi emülatör gibi çalışıyor ve Android yazılımlarını Windows üzerinde açmaya yarıyor. Bu aslında oldukça faydalı çünkü mobil cihazınızın hafızasını doldurmadan merak ettiklerinizi deneyebiliyor veya doğrudan bilgisayarda kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda sevdiğiniz oyunları da büyük ekranda çalıştırma keyfine erişiyorsunuz.

Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama

BlueStacks App Player’ı indirmekle işe başlayın. 300MB olduğu için inmesi biraz vakit alabilir. Daha sonra kurulum dosyasına çift tıklayarak gerekli dosyaların çıkartılmasını bekleyin. Bu da birkaç dakika sürebilir. Kullanıcı sözleşmesini kabul ederek ilerleyin.

İlk defa BlueStacks App Player’ı yüklediğinizde, sizden Google hesabınızla giriş yapmanız istenecek. Böylece sadece BlueStacks topluluğuna dahil olmuyorsunuz, aynı zamanda uygulama ve verilerinizi Android cihazınızla da senkronize ediyorsunuz.

Ekran Ayarları

Giriş yaptıktan sonra artık sanal Android cihazınızın ayarlarını kurcalamaya başlayabilirsiniz. İlk başta karşınıza tıpkı bir Android telefon ya da tablet gibi bir ekran açılacak.

Özellikle performans ve görüntü kalitesini arttırmak istiyorsanız, bazı ayarlarda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Programın sağ tarafındaki çark işaretine tıklayın, Preferences – Ayarlar kısmını açın. General sekmesinde ekran çözünürlüğünü uygun şekilde değiştirin.

Ayrıca System sekmesi altında BlueStacks’e ayrılan RAM miktarını da arttırabilir, böylece programın oyunlardaki performansını da arttırabilirsiniz.

Veri Senkronizasyonu ve Dosya Transferi

Android uygulamalarını Windows’ta kullanmanın en iyi yanlarından birisi de, Windows ile Android arasında veri transferi gerçekleştirebilmek.

BlueStacks sayesinde bilgisayar ile akıllı telefon arasında bağlantı kurmak mümkün.

APK Yükleme

BlueStacks ile aynı zamanda APK dosyalarını Windows’tan Android’e yükleyebilirsiniz. Eğer yüklemek istediğiniz uygulamaları Google Play Store’da bulamazsınız, farklı yerlerden APK dosyalarını indirebilir ve bunları Windows ile Android’e aktarabilirsiniz.

Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
CCleaner Virüsünün Hedefinde Teknoloji Devleri Vardı
CCleaner Virüsünün Hedefinde Teknoloji Devleri Vardı
Elektronik Sigaranın Zararları Ortaya Çıkmaya Başladı!
Elektronik Sigaranın Zararları Ortaya Çıkmaya Başladı!