Alexa

Android P Bu Ay Sonu Çıkabilir

Yeni Mobil İşletim Sistemi Android P Çok Yakında Piyasaya Çıkıyor!

Android P Bu Ay Sonu Çıkabilir
Android P Bu Ay Sonu Çıkabilir Tekno Kenar
Bu içerik 1644 kez okundu.

Yeni yıl bir başka yeni Android sürümüyle gelirken, beklenen Android P’nin önizleme sürümü de Mart ayının ortalarında çıkış yapabilir. Resmi çıkışı ise büyük ihtimalle Ağustos ya da Eylül aylarını bulacaktır.

Android P Yola Çıktı

Haberler mobil sızıntılarıyla tanınan Evan Blass tarafından Twitter’da verilirken, kendisi güvenilir açıklamalarıyla tanınıyor. Dolayısıyla Google’ın birkaç hafta içinde ilk Android P sürümünü çıkaracağını düşünebiliriz. Buna rağmen dediğimiz gibi şimdilik sadece önizleme sürümü çıkacak ve indirmek için geliştirici olmanız ya da Google üzerinde öyle kayıt olmanız gerekiyor.

Android P’nin tam olarak ne anlama geldiğini ise henüz bilmiyoruz. Kimileri matematikteki Pi sayısına dikkat çekerken, bu durumda işletim sistemi 14 Mart tarihinde (3.14 pi sayısından yola çıkarak) sunulabilir. Diğer yandan ‘Pie’ yani pasta ismi de kullanılabilir çünkü Google bugüne kadar hep tatlı isimlerini tercih etmişti.

Yeni İşletim Sistemi, Android P İle Yeni Özellikler

Android P çıkış yaptığında Google’dan daha çok yeni özellik duyacağız. Örneğin XDA Developers üzerindeki bazı kullanıcılar kod örneklerini kurcaladı ve dolandırıcı çağrıları engellemek için işletim sistemine yeni seçeneklerin ekleneceğini iddia ettiler.

Ayrıca hatırlatalım ki Android 8.0 Oreo’nun geliştirici önizleme sürümü geçen yıl ilk defa 21 Mart tarihinde çıkmıştı. Dolayısıyla aynı durum bu yıl da geçerli olabilir.

Android P Bu Ay Sonu Çıkabilir Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Android P Bu Ay Sonu Çıkabilir Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
Facebook Messenger Kids Android
Facebook Messenger Kids Android