Android Tarih Mi Oluyor

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni işletim sistemi Fushia’nın ortaya çıkması," Android tarih mi olacak?" sorusunu akıllara getirdi.

Android Tarih Mi Oluyor
Android Tarih Mi Oluyor Tekno Kenar

Pembe + Mor == Eflatun(Fushia)

Google’ın, geliştirmekte olduğu yeni işletim sistemi Fushia’nın geliştirilmekte olan kodları, kod deposu GitHub’da paylaşıldı. Fushia işletim sistemi, ne mobil cihazlarda kullanılan Android’e, ne de dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Chrome OS ‘ye benziyor. Fushia tamamen farklı bir işletim sistemi olarak ortaya çıkıyor. Fushia’nın, GitHub’da (Pink + Purple == Fushia(new Operating System)) açıklamasıyla yayınlanması, Android ve ChromeOS’nin birleşimi bir işletim sistemi olabileceğini akıllara getiriyor.

Fushia, Android ve ChromeOS’den Farklı

Fushia, Google’ın diğer işletim sistemlerinden farklı. Çünkü Android ve ChromeOS işletim sistemlerinin Linux çekirdeği üzerine yazılmasına karşın Fushia Magenta çekirdeği üzerinde geliştiriliyor.

Google’ın, Fushia’yı, mobil cihazlar ve dizüstü bilgisayarlar başta olmak üzere otomobil ve akıllı televizyonlar üzerinde de çalışabilecek bir işletim sistemi olarak tasarlamak istediği düşünülüyor. Böylelikle bu yeni işletim sisteminin teorik olarak tüm cihazlar üzerinde çalışabilecek yapıda olması muhtemel. Eğer tahminler doğru çıkar ve Google, Fushia’yı tüm cihazlar üzerinde çalışabilen bir işletim sistemi olarak hayata geçirirse, yeni işletim sistemi, bütün teknoloji dünyasını sarsacağa  benziyor.

Android Tarih Mi Oluyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Android Tarih Mi Oluyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?