Android Telefonun Şifresi Unutulursa Nasıl Açılır?

Çoğu Android kullanıcısının başına gelen, telefonunun şifresini veya desenini unutma sorununun çözümünü sizlere sunuyoruz.

Android  Telefonun Şifresi Unutulursa Nasıl Açılır?
Android  Telefonun Şifresi Unutulursa Nasıl Açılır? Tekno Kenar

Android Telefonumun Şifresini Unuttum

Günümüzün teknolojiyle içiçe geçmiş dünyasında hayatımızın birçok yerinde şifreler kullanmak durumunda kalıyoruz. Pek çoğumuzun günlük yaşantısında şifreyle en çok muhattap olduğumuz platform, Android telefonlarımız. Eğer bir Android işletim sistemine sahip telefon kullanıyorsanız, şifre veya desen unutma hadisesi heran başınıza gelebilir. Böyle bir olayla karşı karşıya kalırsanız sakın endişelenmeyin. Birazdan bahsedeceğimiz birkaç işlemi yaparak kolayca telefonunuzu geri kazanabilirsiniz.

Şifremi Unutursam Ne Yapmalıyım?

Şifresini unuttuğunuz telefonları açmak için, birazdan nasıl yapılacağını öğreneceğiniz, Wipe işlemini yapmanız gerekiyor.Wipe işleminden sonra telefonunuzdaki tüm bilgiler silinecektir. Fakat bunu bir dezavantaj olarak görmeyin, çünkü zaten telefonunuzun şifresini unuttuğunuz için, şifreyi tekrar hatırlamadığınız müddetçe, içindeki bilgilere erişemeyeceksiniz. Bu yüzden eğer şifre nedeniyle telefonunuzu açamıyorsanız wipe işlemiyle kısa sürede telefonunuza yeniden kavuşabilirsiniz.

Yapmanız Gerekenler:

  • Android İşletim Sistemine sahip cihazınızı kapatın.

  • Cihazınız kapalı durumdayken ses açma ve güç tuşlarına basılı tutarak açın.( Samsung markalarda aynı anda Home tuşuna da basmanız gerekebilir.)

  • Karşınıza çıkan ekran Recovery menüsüdür.

  • Ses açma/kapama tuşlarıyla wipe data reset/factory reset yazan seçeneğe gelin ve güç tuşuyla seçin.

  • Çıkan seçeneklerden yes butonunu seçin.

  • Cihazınızı yeniden başlatın.

Android cihazınızda bu adımları uygulayarak wipe işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Böylece cihazınız fabrika ayarlarına döner ve cihazınızı hiçbir şifreyle karşılaşmadan rahatça kullanabilirsiniz.

Android Telefonun Şifresi Unutulursa Nasıl Açılır? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Android  Telefonun Şifresi Unutulursa Nasıl Açılır? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün