Tekno Kenar

  Android üzerinden ücretsiz SMS gönderme uygulaması (Turkcell Bip)

  Günümüzde mobil uygulamalar ile artık birçok şey yapılabiliyor. Bunlardan bir yenisi ise Turkcell’e ait olan Bip uygulaması.

  Android üzerinden ücretsiz SMS gönderme uygulaması (Turkcell Bip)

  Operatörler internet paketlerini her ne kadar arttırsalar da sms gönderimine bir çözüm bulmuş değiller. İnternet paketleri arttırılırken sms paketleri sürekli aşağı çekiliyor.

  En iyi tarife paketlerinde dahi sms sayısı 1000’i geçmiyor. İşte size kısa süreliğine de olsa çözüm olacak bir uygulamadan söz edeceğiz. Turkcell tarafından geliştirilen BİP adlı uygulama sayesinde siz uygulamanın sohbet kısmından mesaj gönderirsiniz fakat karşı taraftaki kişiye normal sms olarak gider. Gelelim şimdi bu anlattıklarımızı nasıl yapacağımıza.

  Android üzerinden ücretsiz SMS gönderme uygulaması nasıl yapılır?

  Öncelikle android marketi olan Google Play Store üzerinden Bip yazarak uygulamamızı buluyoruz. Zaten en üstte mavi ikonlu bir uygulama karşınıza çıkacaktır. Uygulamayı buradan indiriyorsunuz. Kurulumunu yaptıktan sonra asıl işlevine ve nasıl kullanacağımıza geçiyoruz.

  Uygulamadaki en büyük detay ve önemli husus ise karşınızdaki kişinin telefonunda bu uygulamanın olmaması gerekir. Eğer arkadaşınız da bu uygulamayı bir kere bile olsun fark etmez yüklerse o zaman WhatsApp ve Facebook’tan hiçbir farkı kalmaz. Bunun herhangi bir ayarı da bulunmuyor. Uygulamaya girdiğinizde sms göndermek istediğiniz arkadaşınızı listeden seçiyorsunuz.

  Bu isim karşınıza çıkan ilk listede yer almayacak. Aşağıda diğer bir listede yer alan arkadaşlarınızdan sms göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçip sohbete başlayabilirsiniz. Sınır olarak kaç sms hakkınız bulunuyor henüz bilmiyoruz ama denemiş olduğumuz uygulama ile 1 aydan fazla bir süre sms gönderimi yapabildik.

  Farklı SMS uygulamaları hakkında araştırma yapıyorsanız SMS uygulamaları başlıklı yazımızda birbirinden farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

  [Toplam:7    Ortalama:5/5]

  Android üzerinden ücretsiz SMS gönderme uygulaması (Turkcell Bip) başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Android üzerinden ücretsiz SMS gönderme uygulaması (Turkcell Bip) başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Android üzerinden ücretsiz SMS gönderme uygulaması (Turkcell Bip) başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?