Android'de Olup iOS'da Olmayan Özellikler

Google’ın geliştirdiği Android Nougat 7.0’da olup Apple’ın geliştirdiği iOS işletim sisteminde olmayan özellikleri sizler için derledik.

Android'de Olup iOS'da Olmayan Özellikler
Android'de Olup iOS'da Olmayan Özellikler Tekno Kenar

Android Nougat 7.0 ile birlikte Android işletim sistemine gelen yeni özellikler, iOS 10 işletim sistemini kullanan kullanıcıları bile kıskandıracağa benziyor. Çünkü henüz Nexus marka telefonlarda kullanılmaya başlayacak olan Nougat, Android’in önceki sürümü olan Android 6.0 sürümünün üzerine yeni 250 ek fonksiyon getiriyor.

Nougat’taki müthiş özellikler

Daydrem VR:  Daydream VR özelliği Nougat’a güncelleme ile gelecek. Bu güncellemeden sonra Google’ın yeni nesil VR platformu hazır hale gelecek.

Bildirim üzerinden cevap verme: Android’in yeni sürümü Nougat 7.0 ile birlikte, uygulamalardan gelen bildirimlere tıklayarak uygulamayı açmadan cevap verilebilecek. Üstelik bu özellik sadece Google’ın uygulamalarında değil, bütün uygulamalarda geçerli olacak.

Çoklu Pencere: Android Nougat 7.0 sayesinde iki uygulamayı aynı anda yan yana çalıştırabileceksiniz. Tabii ki bu özelliği özellikle büyük ekranlı telefonlar rahatça kullanabilecek.

Hızlı Ayar Geçişi: Android 7 ile birlikte kullanıcılar en çok kullandıkları ayarları, hızlı ayar sayesinde yapılandırabilecekler.

Android'de Olup iOS'da Olmayan Özellikler Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Android'de Olup iOS'da Olmayan Özellikler Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün