Tekno Kenar

  Apple CarPlay destekli araçlar arasına yenileri eklendi

  Apple CarPlay destekleyen otomobiller arasına her geçen gün yeni bir model ekleniyor. İşte; Apple CarPlay destekleyen araçların tam listesi!

  Apple CarPlay destekli araçlar arasına yenileri eklendi

  Apple her zaman kullanıcılarının güvenliğine önem veren markalar arasında yer almaya dikkat etmiştir. Apple, CarPlay uygulaması ile iPhone kullanıcılarının yapacakları işlemleri araçlarının ekranlarından yapmalarına imkan sağlamaktadır. Bu şekilde sürücüler gözlerini yoldan ayırmayarak birçok işlemi rahatlıkla yapabiliyorlar. Apple CarPlay özelliğinin otomobillerde gittikçe daha yaygın bir şekilde kullanıldığını görebilirsiniz.

  Apple CarPlay destekleyen araçlar

  Mazda CX9,

  Mazda6 Sedan,

  Subaru WRX,

  Lexus ES,

  Honda Insight,

  Lexus UX,

  Toyota Carolla Hatchback,

  Subaru Ascent,

  Acura MDX Sport Hybrid,

  Toyota Avolan

  Apple CarPlay nedir?

  CarPlay incelendiği zaman başlı başına bir araç içi işletim sistemi olmadığını görebilirsiniz. Uygulama bundan ziyade iPhone cihazınızda yer almakta olan uygulamaları aracınızın dijital sistemine entegre eder. Bu şekilde cihazınızı ve cihazınızda yer alan uygulamalarınızı aracınızın dokunmatik ekranı üzerinden rahatlıkla kullanma imkanına sahip olursunuz.

  CarPlay kullanarak iPhone’unuzu aracınızın USB girişine bağladığınız zaman gerekli olan bütün tanımlamaları anında gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Bu şekilde akıllı telefonunuzdan yapacağınız birçok işleminizi gözlerinizi yoldan ayırmadan rahatlıkla yerine getirebilirsiniz.

  CarPlay’in en temel mantığı ise; iPhone’un bütün işlevlerini telefona dokunmadan kullanabilmektir.

  Sistemin bunun üzerine kurulu olduğunu görebilirsiniz. Mağazalarda gezinmek, müziklerinizi dinlemek, telefondan sizi arayan kişileri yanıtlamak, mesaj geldiği zaman mesajlarınızı okumak gibi neredeyse bütün işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Aynı zamanda sizlere YouTube videolarınızı izleme imkanı da sunulmaktadır.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Apple CarPlay destekli araçlar arasına yenileri eklendi başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Apple CarPlay destekli araçlar arasına yenileri eklendi başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Apple CarPlay destekli araçlar arasına yenileri eklendi başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?