Alexa

Apple En Çok Çin’e Para Ödüyor, Gelirin Yüzde 25’i Çin’e Gidiyor!

İstatistiklere Göre Apple Store Açıldığından Bu Yana Çinli Geliştiriciler Toplamda 16.93 Milyar Dolar Kazanç Elde Ettiler.

Apple En Çok Çin’e Para Ödüyor, Gelirin Yüzde 25’i Çin’e Gidiyor!
Apple En Çok Çin’e Para Ödüyor, Gelirin Yüzde 25’i Çin’e Gidiyor! Tekno Kenar
Bu içerik 3655 kez okundu.

Apple CEO’su Tim Cook, bu hafta sonu Çin’deydi ve pazar günü de Cybersecurity Adminstration of China adlı kuruluşun düzenlediği etkinliğe katıldı. Çin’deki internet kanunlarına ilişkin düzenlenen etkinlikte Tim Cook da konuşurken, bu ülkede 1.8 milyon geliştiricinin iOS için uygulama yazdığını dile getirdi. İstatistiklere göre Apple Store açıldığından bu yana Çinli geliştiriciler toplamda 112 milyar yuan, yani 16.93 milyar dolar kazanç elde ettiler.

Çinli Geliştiriciler App Store Gelirinin Yüzde 25’ini Alıyor!

Apple yöneticisi, bu yılın başında firma olarak geliştiricilere 2008’de App Store açılışından beri 70 milyar dolar ödediklerini açıklamıştı. Dolayısıyla bu 16.93 milyar dolarlık kazanç da neredeyse toplam payın yüzde 25’inin Çin’e gitmesi anlamına geliyor. Yani Apple’ın uygulama yazılımcılarına ödediği her 4 doların 1 doları Çinlilere aktarılıyor.

Çin şu anda Apple’ın üçüncü en büyük pazarı olurken, Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi markalar daha uygun fiyatlarla satış yaptıkları için Apple’la rekabet ediyorlar. Buna rağmen iPhone satışları da ülkede üst düzeyde.

Apple En Çok Çin’e Para Ödüyor, Gelirin Yüzde 25’i Çin’e Gidiyor! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Apple En Çok Çin’e Para Ödüyor, Gelirin Yüzde 25’i Çin’e Gidiyor! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı