Tekno Kenar

  Apple Haberleri

  Yeni AirPods ve iPad modelleri yakında duyurulacak
  Beklentiler 25 Mart 2019 tarihinde yeni AirPods ve iPad modellerinin duyurulması yönünde olsa da ürünlerin tanıtımı WWDC 2019 etkinliğine sarkabilir.
  Apple, sürücüsüz otomobil projesi çalışanlarını işten çıkarıyor
  Apple, sürücüsüz otomobil projesi adına çalışmakta olan yazılım mühendisleri, donanım mühendisleri, ürün tasarım mühendisleri ve program yöneticileri dahil 190 kişiyi işten çıkarma kararı aldı.
  iOS sistemindeki ses düğmesi artık rahatsız etmeyecek
  Şu sıralar iOS 13 işletim sistemi sürümü üzerinde çalışmakta olan Apple, ortaya atılan iddialara göre yeni güncelleme ile ses kontrol penceresini ortadan kaldıracak.
  Netflix Apple’ın online yayın servisine dahil olmayacak
  Apple’ın çeşitli dizileri ve filmleri bir araya toplayacak olan online yayın servisine HBO dahil olabilir ancak Netflix yoluna yalnız devam edecek!
  AirPods, Apple’ın en çok satan ürünlerinden bir tanesi oldu
  Kümülatif olarak 36 milyon adet satmayı başaran AirPods, kendi döneminde en çok satan ikinci Apple ürünü olarak tarihe geçti.
  Apple, uygulama geliştiricilerine rekor miktarda ödeme gerçekleştirdi
  Apple tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, uygulama geliştiricilerine on yıllık bir sürede 120 milyar dolar ödeme yapıldı.
  Uygun fiyatlı yeni iPad modelleri Face ID yerine Touch ID ile çıkış yapacak
  Face ID özelliğine sahip cihazlara göre çok daha uygun fiyatlı olacağı düşünülen yeni iPad modelleri Touch ID ile piyasaya sürülecek.
  AirPods 2 çıkış tarihi ve ne zaman satışa sunulacağı hakkında detaylar
  AirPods 2 çıkış tarihi hakkında Apple tarafından bir duyuru yapılmadı ancak, AirPods 2'nin satış tarihi hakkında bilgiler netleşmeye başladı.
  Apple, yedinci nesil yeni iPod modeli geliştiriyor iddiaları!
  Yeni iddialara göre Apple, iPod Touch ailesini yeniden gündeme getirmek adına 7. nesil yeni iPod üzerinde çalışıyor.
  Apple AirPower ne zaman satışa çıkıyor?
  Apple AirPower çıkış tarihi hakkında duyuruları beklediğimiz şu günlerde edinilen yeni bilgilere göre AirPower için 2019 sonunu bekleyeceğiz.
  iPhone SE 2019 satışa sunuldu
  iOS 12 ile çok daha stabil bir hale gelen iPhone SE 2019, akıcı performansı ile pek çok kişinin favori modeli olmaya devam ediyor.
  iPhone 11 WiFi 6 özelliği ile çıkış yapabilir
  iPhone 11 modelinin bağlantı konusunda zengin özellikler içereceği ve WiFi 6 desteği ile çıkış yapacağı söylentileri hızla yayılıyor.
  Samsung akıllı televizyonlara AirPlay 2 ve iTunes özellikleri ekleniyor!
  Apple ve Samsung ikilisi yeni bir iş birliğine imza atıyor ve Samsung Smart TV modellerine AirPlay 2 ve iTunes özelliklerini dahil ediyor.
  Apple, 2020 yılına kadar çentikli tasarımı benimseyecek
  iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinde geçerli kılınan çentikli ekran, 2020 yılına kadar geçerliliğini koruyacak.
  Yeni nesil iPhone’lar gerçek anlamda su geçirmez olabilir
  Yeni ürünler, Apple tarafından “suya dayanıklı” olarak lanse ediliyor olsa da şu anki iPhone modelleri, su geçirmez özelliğe sahip değil.
  Apple Music için önemli hamle
  Grammy Ödülleri’ne katılacak adaylarının açıklaması Apple Music ve CBS This Morning programları arasında paylaşımlı olarak yapılacak.
  Yenilenen Cortana uygulaması iOS için yayınlandı
  Uygulamayı baştan aşağıya değiştirerek çok daha göze hitap eden bir hale getiren yazılım devi, yeni versiyonu iOS için kullanıma sunmuş bulunmakta.
  Spotify Apple Watch uygulaması kullanıma sunuldu
  Spotify v.8.4.79 numarasıyla kullanıma sunulan sürümü App Store üzerinden indirip Spotify Apple Watch uygulamasını kullanabilirsiniz.