Tekno Kenar

  Apple otomotiv sektöründe nasıl yer alacak?

  Geleceği için otomobil sektörünün en önemli beklentisi otonom sürüş sahip elektrikli otomobillerin kullanımda olması. Peki, Apple geleceğin otomobil sektörünün neresinde yer alacak?

  Apple otomotiv sektöründe nasıl yer alacak?

  Sadece mobil sektörde değil farklı cihazları ve donanımları ile birlikte pek çok farklı alanda yer almayı da ve gelir sağlamayı hedefleyen Apple otomotiv sektörüne de girecek. Bu doğrultuda mevcut markanın potansiyellerini kullanmak isteyen yönetim geleceğin otomobil sektöründe de şimdiden yer alabilmek adına önemli çalışmaları başlatmış durumda. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda Apple tarafından yeni bir araç üretiminden ziyade araçların yazılımına yönelik geliştirmelerin yapılacağı belirtildi.

  Yazılım satacak

  Elektrikli ve otonom sürüşe sahip araçlar için özel yazılımlar hazırlayarak piyasaya sunacak Apple, böylece bu alanda var olmak isteyen tüm otomotiv markaları için de en önemli iş ortaklarından bir tanesi olacak.

  Gelirlerini arttıracak

  Apple bu sayede daha fazla gelir elde etmeyi planlarken bu gelişmelerin özellikle otomobil firmaları tarafından tercih edilecek olması da pek çok farklı araçta Apple yazılımının kullanılmasını sağlayacak. Bu açıdan Apple’ın otomotiv sektöründeki geleceğinin oldukça parlak olduğu yönünde tahminler yapılıyor. Yazılımların nasıl olacağı ve hangi yenilikler getireceği gibi detaylar şu an için bilinmiyor. Fakat bugün yabancı basında yer alan pek çok haberde Apple’ın bu konuda kesin kararlı olduğu ve aynı zamanda kaynakların da güvenilir olduğunu söyleniyor. Bu açıdan önümüzdeki yıllarda yapılacak tanıtımlar ile birlikte Apple’ın otomobil sektörüne çok farklı bir şekilde giriş yapabilmesi de artık sürpriz olmayacak.

  Apple otomotiv sektöründe nasıl yer alacak? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Apple otomotiv sektöründe nasıl yer alacak? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Apple otomotiv sektöründe nasıl yer alacak? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?