Apple’dan Samsung’a Göz Dağı

Apple, yine yaptı yapacağını.

Apple’dan Samsung’a Göz Dağı
Apple’dan Samsung’a Göz Dağı Tekno Kenar

Geçtiğimiz günlerde geliştirmiş olduğu yeni cep telefonu ile istatistikleri alt üst eden Samsung, cihazların ardı ardına patlamasının ardından telefonları geri çağırmıştı. Bunlar konuşulurken ise gündem bir anda Apple’a kaldı ve saatler sonra tanıtımı yapılacak IPhone 7 hakkında konuşulmaya başlandı. Bu sabah saatlerinde de gündeme gelen haberde, Apple’ın üretimlerini yüzde 10 artırdığı bahsediliyordu.

Yıllardır rekabet içerisinde olan iki teknoloji devi Apple ve Samsung, çekişmeli dakikalar ile yine gündeme gelmeye başladı. Adeta fiyasko olarak tanımlanan Galaxy Note 7, tüm testleri başarılı geçtiği halde, bir bir patlamıştı. Büyük tepki gören bu telefonların ardından, Samsung ciddi bir karar ile telefonları piyasadan geri toplamıştı. Bunun ardından piyasa neredeyse tamamen Apple’a kaldı diyebiliriz. IPhone 7 ile büyük bir çıkış yakalamayı hedefleyen Apple, Samsung’un prestijine zarar veren bu haberden sonra bir darbe de kendisi vurarak üretimlerini yüzde 10 arttırdığını söyledi.

Bu Habere Karşılık Samsung’dan Cevap Gelecek mi?

Piyasada büyük bir darbe ile karşılaşan Samsung, Apple’ın üretimlerini arttırmasının ardından ciddi bir kayıp yaşayacağı hakkında haberler de yayınlanmaya başladı. Eğer Apple, tanıtımını yapacağı IPhone 7 ile Samsung kullanıcılarını kendisine çekmeyi başarırsa, bu Samsung’un ciddi zarar göreceği anlamına gelmektedir. Öyle haberler yayınlanıyor ki güldürürken düşündürüyor. Sürekli çekişme halinde olan firmalar arasında, Apple’ın ürünlerini hem daha fazla kişiye ulaştırmak hem de bu sektörün en iyisi olduğunu göstermesi için, Galaxy Note 7 cihazları peşinat olarak kabul edip, IPhone 7 ile değiştireceği bile konuşuluyor.

Tüm bu olanlar internet ortamında binlerce kişi tarafından okunurken, Samsung’un nasıl bir yol haritası izleyeceği, Galaxy Note 7’den elde ettikleri bu kötü imajı nasıl ortadan kaldıracakları ise büyük bir merak konusu.

Apple’dan Samsung’a Göz Dağı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Apple’dan Samsung’a Göz Dağı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
CCleaner Virüsünün Hedefinde Teknoloji Devleri Vardı
CCleaner Virüsünün Hedefinde Teknoloji Devleri Vardı
Elektronik Sigaranın Zararları Ortaya Çıkmaya Başladı!
Elektronik Sigaranın Zararları Ortaya Çıkmaya Başladı!