Tekno Kenar

  Apple’ı hackleyene 200 bin dolar!

  Apple, sistemde açık bulan ve hacklemeyi başaran yazılımcılara 200 bin dolar para ödülü dağıtacak. Teknoloji devi, bu yöntemle sistemdeki açıkları saptayarak kapatmayı amaçlıyor.

  Apple’ı hackleyene 200 bin dolar!

  Hackerlara dev teklif

  ABD’de en çok tercih edilen teknoloji markası Apple, idealist programcılara iş teklif etti. Teknoloji devi Apple, genç programcılardan sistemlerinde bulunan açıkları saptamalarını ve hacklemelerini istedi. Apple, programcılara bunun karşılığında 200 bin dolar para ödülü teklif etti.

  Apple, sistem açıklarını önceden saptayacak

  Siber güvenlik konferansı Black Hat’te duyurulan bu teklifle dev teknoloji markası Apple, sistemindeki açıkları kötü niyetli kişilerden önce saptamayı amaçlıyor. Sistemindeki açıkları kötü niyetli kişilerden önce saptamayı amaçlayan Apple, böylelikle herhangi bir saldırıya uğramadan önce sistem açıklarını kapatabilecek.

  Siber güvenlik konferansı Black Hat’te konuşan Apple Güvenlik Şefi Ivan Krstic, bu ödül yöntemiyle öncelikli olarak Apple yazılımlarına girmeye çalışan gizli teknoloji şirketlerinin ve para karşılığı çalışan hackerların önüne geçmeyi amaçladıklarını vurguladı. Güvenlik Şefi Ivan Krstic, böylelikle genç programcılara çağrı yaparak gün geçtikçe daha da artan hacker saldırılarının ne denli zararlı bir hal aldığının altını çizdi.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Apple’ı hackleyene 200 bin dolar! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Apple’ı hackleyene 200 bin dolar! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Apple’ı hackleyene 200 bin dolar! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?