Tekno Kenar

  Apple’ın Hindistan yatırımı

  Apple ülkelerde açılan birçok mağazasına tam destek veriyor. Ama maalesef Hindistan’da açılacak olan mağazasında ters köşe oldu.

  Apple’ın Hindistan yatırımı

  Apple’in Türkiye civarında ne kadar mağazası var yaklaşık olarak hepimiz biliyoruz. Ama yine de bu mağaza sayısından pek de memnun olmamak ile birlikte çok daha fazla mağaza beklediğimiz de aşikâr. iPhone telefonları kullanmaya başladıktan sonra mağazaların önünde yatıp kalkacağız neredeyse. Apple son zamanlarda aynı şekilde bu başarısını devam ettirerek Hindistan’da da bir mağaza açmaya karar vermişti ve gayet iyi bir süreç ilerliyordu. Ama son gelişmelere baktığımız zaman Hindistan’da mağazanın açılmayacağı konusunda bir kaç haber gün yüzüne çıktı ve bu mağazanın açılmayacağına karar verildi.

  Hindistan Apple konusunda oldukça kararlı

  Apple CEO’su Hindistan’a bir pazar araştırması kapsamında ziyaret yaptı. Bu duruma baktığımız zaman ise üst düzey bir yönetici tarafından, Apple mağazasının açılmamasına karar verildi. Üstelik bu reddetme durumu üst düzey ve aynı zamanda bir anonim yöneticisi tarafından gerçekleşti. Aslına bakarsanız bu durum tam olarak Hindistan’ın iç politikasından kaynaklanıyor. Diyeceğimiz o ki; kendi iç pazarını korumak için dış pazara açılmamayı tercih ediyorlar, reddetme sebepleri ise tam olarak buradan kaynaklanıyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Apple’ın Hindistan yatırımı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Apple’ın Hindistan yatırımı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Apple’ın Hindistan yatırımı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?